Wpis z mikrobloga

Czy na sali jest lekarz? Pomocy! Od czterech dni mój partner cierpi na ból głowy i wysoką gorączkę. W sumie to ból głowy się zaczął w sobotę, a gorączka doszła w niedzielę wieczorem. W poniedziałek był na sorze, dostał skierowanie od lekarza z nocnej pomocy. Ból w skali od 1 do 10 określił na 6,5. Zmierzyli mu temp i miał 39. Zrobili test na koronawirusa i wyszedł negatywny. Zrobili mu badania krwi, moczu, rtg płuc i tomografię komputerową. Nic nie wyszło. Jedynie wyniki krwi wskazały na stan zapalny. Na sorze dostawał paracetamol dożylnie, ale nawet to nie pomagało do końca na ból głowy i nie zbijalo do zera gorączki. Wypuścili go do domu z antybiotykiem augumentin oraz wskazaniem kontynuowania brania ketanolu i paracetamolu. Lekarz jeszcze wskazal na pyralginę. Ta kompletnie nie pomaga. Dziś w nocy znowu dostał wysokiej gorączki i głowa cały czas boli. Ból na 4. Nie wiem co mam robić. Zaczyna go bolec brzuch od tych wszystkich leków. Przez #!$%@? wirusa jak w przychodni słysza gorączka, to nie chcą przyjąć, tylko te #!$%@? teleporady. Wołać karetkę czy jak? Co mu może być? #medycyna #lekarz
  • 151
  • Odpowiedz
@cocieboli lekarz rodzinny nie przyjmie Was bo boi się wirusa (czyli uważa że stan pacjenta nie jest groźny) ale równocześnie daje skierowanie na sor? Czyli uważa że jednak jest groźny? XD mm cyk i pora na CS w wykonaniu poz xD. Może prywatna wizyta u neurologa?
  • Odpowiedz
  • 0
@cocieboli zrobię wyniki na bolerioze, może ma zapalnie opon mózgowych, miałem podobny przypadek objawy te same i tez paracetamol nie pomagał w pełni. Czy może boli go najmniejszy dotyk? Jak tak to czym prędzej robić wyniki na "kleszcza".
  • Odpowiedz
@jmuhha: Jesteśmy po wizycie u neurologa przez luxmed. Przyjął nas, bo wcześniej chłopak miał teleporadę z internistą i ten załatwił mu wizytę u tego neurologa, mimo gorączki. Powiedział, ze to nie jest zapalenie opon, bo może przygiąć brodę no i w ogóle nie wskazują jednak wyniki na to. Zlecił rezonans głowy i szyi. Tyle. Dal leki nasenne, kazał brać antybiotyk. Teraz ogarniamy rezonans przez luxmed, możliwe, że nam opłacą, czekamy na
  • Odpowiedz
@jmuhha: dziękówa, oby to naprawdę było to. No i z wirusa żeby nie ten koronawirus, bo już raz siedziałam kilka dni na kwarantannie i nie zamierzam 2 tygodni czy więcej kisnąć, bo nie wytrzymie xD ale jesteśmy już w miarę spokojni.
  • Odpowiedz
@jmuhha: miał tk na sorze w poniedziałek, nic nie wyszło, miał rezonas ponad rok temu, bo miał bóle głowy, ale o innym charakterze, wtedy takie napastliwe nagłe, że go aż odcinało. Ale na rezonansie też nic nie wyszło. Miał bez kontrastu
  • Odpowiedz
@cocieboli: Może ma jakiś zwykły wirus, który mu po prostu nasila jakąś ogólną jego tendencję do bólów głowy. Bóle bywają spowodowane np. problemami z naczyniami krwionośnymi. Może jakiś wirus mu zwyczajnie chwilowo ten problem pogorszył i dlatego ten objawy. Będzie dobrze!
  • Odpowiedz
@gardan: O widzisz, możliwe! Ale zrobimy ten rezonans tak czy siak. Ale kurde, nie wiedziałam, że są takie wirusy, co tak atakują... Ze robią ci jesień średniowiecza z dnia na dzień w organizmie. Oby to było to. mam nadzieje, że mu przejdzie. Dostał zwolnienie do 17, więc ma czas wydobrzeć.
  • Odpowiedz