Wpis z mikrobloga

Czy na sali jest lekarz? Pomocy! Od czterech dni mój partner cierpi na ból głowy i wysoką gorączkę. W sumie to ból głowy się zaczął w sobotę, a gorączka doszła w niedzielę wieczorem. W poniedziałek był na sorze, dostał skierowanie od lekarza z nocnej pomocy. Ból w skali od 1 do 10 określił na 6,5. Zmierzyli mu temp i miał 39. Zrobili test na koronawirusa i wyszedł negatywny. Zrobili mu badania krwi, moczu, rtg płuc i tomografię komputerową. Nic nie wyszło. Jedynie wyniki krwi wskazały na stan zapalny. Na sorze dostawał paracetamol dożylnie, ale nawet to nie pomagało do końca na ból głowy i nie zbijalo do zera gorączki. Wypuścili go do domu z antybiotykiem augumentin oraz wskazaniem kontynuowania brania ketanolu i paracetamolu. Lekarz jeszcze wskazal na pyralginę. Ta kompletnie nie pomaga. Dziś w nocy znowu dostał wysokiej gorączki i głowa cały czas boli. Ból na 4. Nie wiem co mam robić. Zaczyna go bolec brzuch od tych wszystkich leków. Przez #!$%@? wirusa jak w przychodni słysza gorączka, to nie chcą przyjąć, tylko te #!$%@? teleporady. Wołać karetkę czy jak? Co mu może być? #medycyna #lekarz
  • 151
  • Odpowiedz
@cocieboli: mialem to samo co on + nadwrazliwosc na dzwieki. Nawet cicha muzyka rozrywala mi glowe. Wzieli mnie do szpitala, zrobili punkcje ale w koncu nic nie znalezli a na stale zostaly mi szumy uszne.
  • Odpowiedz
@cocieboli Na pewno musi go zobaczyć lekarz. To nic, że nie jest zarejestrowany w przychodni. W stanach naglych typu infekcja każdy POZ ma obowiązek pacjenta przyjąć. Po prostu trzeba zadzwonić / przyjść do POZ. Jeśli jest wysoka gorączka vez poprawy po lekach i bez ewidentnego punktu wyjścia infekcji to w mojej ocenie pacjent jest do hospitalizacji i pogłębienia diagnostyki. Prawdopodobnie jakąś infekcja wirusową będzie miał, dlatego nie ma poprawy po antybiotyku, ale
  • Odpowiedz
@cocieboli: tak jak mówili poprzednicy, musi zobaczyć go lekarz, na pewno wspomnijcie o tym, że możliwe było ugryzienie przez kleszcza, objawy mogą odpowiadać KZM
  • Odpowiedz
@mbasasello: Hmm no ok, jasne że karetki to nie taksówka, ale on już zaczyna mieć problem z chodzeniem, widzę, jak się trochę chwieje, mówi mało, nie je prawie od trzech dni. Przecież na sor już go widział lekarz, który stwierdził, że nie wie co mu dolega. Od wyjścia z sor minęło około 32 godziny, a stan się pogorszył w mojej ocenie.
  • Odpowiedz
OZ zadzwoń. Lekarz zadecyduje co dalej. Karetka jest od zagrozenia życia! Nie od bólu głowy i gorączk


@dejasu: Ciekawe który lekarz go przyjmie teraz z gorączką, będzie kazał dzwonić po karetkę ;D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cocieboli: chodzi po lesie? miał kontakt z przyrodą ostatnio? miał wcześniej jakieś dolegliwości? Nie wydawał bym żadnych diagnoz ale może to być neuroboleeioza sam z rok temu byłem w szpitalu z podejrzeniem podobno jedynym z objawów jest właśnie gorączka ból głowy, ja miałem dodatkowo coś z sercem, pamięć mi się psuła w tamtym czasie no i nastrój się pogorszył
  • Odpowiedz
@cocieboli To już musicie sami ocenić. Jeśli uważasz, że jest w stanie zagrożenia życia to dzwoń po karetkę. Moja uwaga odn. karetki była do komentujących powyżej, bo u wielu ludzi pierwsza myśl to jest "wezwać karetkę, bo katar". Możesz zadzwonić na PR i pogadać z dyspozytorem. Powiedz szczerze co jest i dyspozytor zdecyduje czy konieczne jest wysłanie zespołu. Jeśli nie wyśle, to koniecznie dopytaj co dalej i gdzie macie się zgłosić.
  • Odpowiedz
@cocieboli z bólem głowy i gorączką na sor a teraz myślisz żeby dzwonić po karetkę? (°° Oby w sytuacji kiedy faktycznie bedziesz potrzebowała ratownictwa medycznego nikt nie postanowi wezwać pogotowia do bólu dupy... Lekarz POZ to jest Wasz kierunek, jeśli trzeba będzie to skieruje Was do specjalisty. Karetka absolutnie nie!
  • Odpowiedz
@Agemaker: doprecyzuję. To są główne objawy od 5 dni. Na sorze szprycowali go paracetamolem i nie zeszła ani gorączka, ani ból. Od wczoraj widzę wyraźne pogorszenie. Zaczął się chwiać jak chodzi. Nie je praktycznie nic od 3 dni. Od wczoraj bardzo mało mówi, czasem nie chce mi odpowiadać. To nie jest już tylko gorączka i ból głowy. To jest coś, co go powoli wykańcza i widzę jak mi się chłop męczy
  • Odpowiedz
@Agemaker: plus na sor skierował go lekarz internista, który nie chciał go nawet obejrzeć. Przez telefon z nim rozmawiał. Wypisał skierowanie i kazał na sor. Więc to nie byłą nasza decyzja.
  • Odpowiedz
@cocieboli To lekarz rodzinny wystawia skierowania na badania i do specjalistów, trochę dziwi mnie, że wypuścili Was z soru mimo braku poprawy, ja bym po pierwsze konsultował się z POZ, jeśli tam nic nie zalatwicie to wtedy pojechalbym na sor, chociaż nie bardzo jest wskazanie bo tam leczy się stany nagłe a tu już kilka dni to trwa, ale może traficie na innego lekarza i jakieś badania zrobią. Wcześniej na sorze była
  • Odpowiedz
@Agemaker: Tak, pełna diagnostyka, łącznie z rtg płuc u tomografią komputerową. Nic nie wykazało, oprócz z krwi stanu zapalnego w organizmie. Lekarz nie wiedział co to. Wypisał augumentin, kazał kontynuować ketonal i paracetamol. Ale nic nie działa. Gorączki w nocy znowu 39, po wsadzeniu go do wanny z zimną wodą mu trochę zeszłą, ale nadał był gorący jak piec kaflowy.
  • Odpowiedz
@Agemaker: Nie wiem jakbym widział że się komuś pogarsza nawet jeden dzień później to już bym dzwonił i pytał i próbował załatwić ¯\(ツ)_/¯, ale nie ogarniam, powinni jej dać jakiś numer i powiedzieć gdzie dzwonić a jak skierowali na sor to powinna natychmiast tam być, #!$%@? nie wiem ¯\(ツ)_/¯
  • Odpowiedz