Wpis z mikrobloga

Czy na sali jest lekarz? Pomocy! Od czterech dni mój partner cierpi na ból głowy i wysoką gorączkę. W sumie to ból głowy się zaczął w sobotę, a gorączka doszła w niedzielę wieczorem. W poniedziałek był na sorze, dostał skierowanie od lekarza z nocnej pomocy. Ból w skali od 1 do 10 określił na 6,5. Zmierzyli mu temp i miał 39. Zrobili test na koronawirusa i wyszedł negatywny. Zrobili mu badania krwi, moczu, rtg płuc i tomografię komputerową. Nic nie wyszło. Jedynie wyniki krwi wskazały na stan zapalny. Na sorze dostawał paracetamol dożylnie, ale nawet to nie pomagało do końca na ból głowy i nie zbijalo do zera gorączki. Wypuścili go do domu z antybiotykiem augumentin oraz wskazaniem kontynuowania brania ketanolu i paracetamolu. Lekarz jeszcze wskazal na pyralginę. Ta kompletnie nie pomaga. Dziś w nocy znowu dostał wysokiej gorączki i głowa cały czas boli. Ból na 4. Nie wiem co mam robić. Zaczyna go bolec brzuch od tych wszystkich leków. Przez #!$%@? wirusa jak w przychodni słysza gorączka, to nie chcą przyjąć, tylko te #!$%@? teleporady. Wołać karetkę czy jak? Co mu może być? #medycyna #lekarz
  • 151
  • Odpowiedz
@cocieboli: Ogólnie wiesz, jak to jest. Jak organizm jest osłabiony przez wirusa, to często dochodzi do nasilenia różnych objawów, do których mamy tendencję, jak np. bóle głowy. Ogólnie, ból głowy jest też sam w sobie częstym objawem dodatkowym "zwykłych" wirusów, jak grypa.
  • Odpowiedz
@gardan: Miałam raz w życiu grypę, przyszłam z pracy i mnie #!$%@?ło na łopatki w ciągu godziny. Nie miałam bólu głowy, ale bóle mięśni, stawów, skóra mnie bolała, gorączka. Nie pamiętam dwóch dni z życia, bo w gorączce majaczyłam. Było ciepło, a ja miałam wrażenie, że na mrozie leżę. A po 3 dniach przeszło... No sama grypa jest okrutna, więc w sumie pewnie inne wirusy tez nie znają litości.
  • Odpowiedz
@cocieboli: Jak ja chorowałem paskudnie z 2 miesiące temu, to właśnie mnie głowa bolała i miałem ból głowy, może trochę kaszlu. Czułem się paskudnie przez ok. 5 dni. Osłuchowo było OK. Lekarz mówił, że to może być świńska grypa. Także spokojnie. Ja łykałem sobie ibuprom, więc on mi pomagał nieco i na gorączkę i na ten ból.
  • Odpowiedz
@gardan: świńska grypa O_o no mój ibupromu nie łyka, bo mu nie pomaga na ból, tylko ketanol, a tego nie można łączyć. on już miał tak hardcorowe bóle głowy, że nie mówił. #!$%@?. Ja nie wiem co to znaczy, bo może mnie kilka razy w życiu głowa tak lekko ćmiła, a raz mocno bolała, ale to tak na jednego tabsa i po problemie.
  • Odpowiedz
@cocieboli: No to masz super fajnie, bo ból głowy to wiele osób zna aż zbyt dobrze. Niech chłopal sobie w przyszłości ogarnie ten problem - to może być od karku, hormonów, napięć. Ogólnie dobry fizjoterapeuta może nawet pomóc. Trzymam za Was kciuki mocno.
  • Odpowiedz