Wpis z mikrobloga

#zlecenie
#pracbaza
#excel

Chce ktoś dorobić? Mam do zmiany arkusze excel. Nie bede za bardzo tlumaczyl co i jak wysle po prostu arkusze przed zmiana i po zmianie jak to ma wygladać. Jak macie excel zaawansowany to powinniście ogarnać xD

Na 1 arkusz (po wprawie) wychodzi mi około 2 minuty Arkuszy mam do zmiany 37. Wyjdzie to mniej więcej 2h jak ktoś ogarnia.

Tylko to musi być teraz zrobione na już (sam bym to zrobił, ale nie wiem czy się przez noc wyrobię ze wszystkim xD)

Za wszystko płacę 40 zł przelewem
  • 25
@Hekun @brak_nicku: Jakie makro, Power Query! :)

let
Źródło = Folder.Files("d:\csv"),
#"Przefiltrowano wiersze" = Table.SelectRows(Źródło, each [Extension]=".csv"),
#"Dodano kolumnę niestandardową" = Table.AddColumn(#"Przefiltrowano wiersze", "csv", each Csv.Document([Content],[Delimiter=",", Columns=2, Encoding=1250, QuoteStyle=QuoteStyle.None])),
#"Usunięto inne kolumny" = Table.SelectColumns(#"Dodano kolumnę niestandardową",{"csv"}),
#"Rozwinięty element csv" = Table.ExpandTableColumn(#"Usunięto inne kolumny", "csv", {"Column1", "Column2"}, {"Column1", "Column2"}),
#"Zamieniono wartość" = Table.ReplaceValue(#"Rozwinięty element csv",".",",",Replacer.ReplaceText,{"Column2"})
in
#"Zamieniono wartość"

W pierwszym kroku podstaw swój katalog, w którym masz pliki.

Edit: A nie, moment,
nie znam PQ, więc zapytam: jak bardzo komplikuje? Znaczy, że trzeba arkusz z gotowym PQ ręcznie skopiować 38 razy i każdy ręcznie zmodyfikować? A może trzeba użyć VBA, żeby zautomatyzować PQ:) W obu przypadkach samo VBA może się okazać ciut szybszym rozwiązaniem