Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Tl;dr
Moja dziewczyna jest „złamana” przez ex. Ma traume przez jakiegoś psychola

Jestem z nią od 8msc, i już na początku mi mówiła, że jej ex był zły i trudno jej było od niego odejść - pomyślałem wtedy że kolejna historia zarzutka jak to czasem różowe zgrywają biedulki, a ich ex najgorszy.

Ale tym razem to co mi opowiedziała to jakiś horror.

Ex ją przez 3 lata upokarzał, karał i kazał mu płacić za to że się źle zachowywała itp, kazał jej klękać przy nim i przepraszać na kolanach przy ludziach, wyrzucał ją z mieszkania i czekała po X godzin w mróz przed drzwiami, bił ją, szantażował, ogólnie typ nie powinien stąpać po tym globie.

Sam nie pojmuje czemu z nim tyle wytrzymała, twierdzi, że ją dobrze manipulował i się bała. A mimo to na co dzień jest asertywna, ma swoje zdanie i w ogóle kobieta konkretna, świadoma swojej wartości, a tu takie problemy.

No i teraz jestem z nią w związku i np sytuacja z jakiś 30min oglądaliśmy „Silent Hill” i po filmie dziewczyna dostała ataku paniki i zaczęła płakać żebym ją zostawił, bo będzie gorzej, że czuje się jak we śnie, chce umrzeć. Ona chce żebym był szczęśliwy, a jednocześnie kocha mnie jak nikogo przedtem. Że boi się, że to iż jestem tak dobry to fikcja i zamienie się w potwora jakim był jej ex..

Albo inne sytuacje typu dziewczyna czuje się sfrustrowana jak musi iść na spacer, jak gotujemy razem bo czuje „presję”, którą jej narzucał psychol ex.

Poza tym dogadujemy się 9/10, sex 10/10 I ogólnie gitara, ale dziewczyna ma traume. A poza jej atakami jest szczęśliwa ze mną.

Co mam zrobić? Nie wiem, z jednej strony chce jej pomóc z drugiej się tego boje, bo nie wiem co się może stać.

Jaka terapia, co mam robić jako jej facet? Staram sie wspierać, ale nie wiem czy jak to się nie nasili i będzie czesto czy to dźwignę (te ataki paniki)

#psychiatria #psycholog #pytanie #rozowepaski #niebieskiepaski #zwiazki #milosc #comamrobic

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f010b285a60033c4149edcc
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt

[===.....................................] 9% (20zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 12
Co mam zrobić? Nie wiem, z jednej strony chce jej pomóc z drugiej się tego boje, bo nie wiem co się może stać.


@AnonimoweMirkoWyznania: wydaje mi się, że taki poziom problemów może Cie przerosnąć do skutecznej pomocy jak nie masz przeszkolenia z zakresu psychoterapii. Najlepiej by było ją zachęcić do szukania pomocy u specjalistów.
@AnonimoweMirkoWyznania: Jakbym czytał swoją historię..

Też kiedyś poznałem dziewczynę, która miała traumę po swoim byłym, gdzie z jego strony dochodziło do rękoczynów, wyzwisk i tak dalej. Po pierwszym spotkaniu mocno iskrzyło i nigdy nie czułem czegoś takiego w stosunku do kobiety. Przez długi czas słyszałem, że spadłem jej z nieba, że jak to możliwe, że normalny facet może istnieć. Było to bardzo miłe i prowadziło do coraz większego zaangażowania z mojej