Wpis z mikrobloga

Właśnie wstałam i szykuję się do pracy (: Lubię swoją pracę, ale rzygać mi się chce jak pomyślę, że będę mieć do czynienia nie tylko z normalnymi ludźmi, ale też z prostakami. Nie wiem jak Was, ale meczy mnie obcowanie z plebsem. Albo z idiotami. Na szczęście można łatwo ich zdemaskować już na etapie pisania i podrzucić koleżance, która ma mocniejsze nerwy.

Błędy w stylu "minoł" to norma. Jeszcze spacje przed znakami zapytania (przed przecinkami też się zdarza) xD Po tym poznaje, że mam do czynienia z plebsem. Nie wiem czemu tak piszą ale od razu wiem, że mam do czynienia z przygłupem. Maniera typowa dla podludzi to też dość często "oki" zamiast normalnego "ok". Tutaj raczej samce beta tak piszą, do tego nadużywają emotikonek. Podobnie "pieniążki". Albo zakończenie zdania oznajmującego znakiem zapytania. Do tego pisanie...... W ten..... Sposób....... Gardzę. #!$%@?, nawet moja matka tak nie pisze, a mówi się, że starsi nie potrafią pisać na komunikatorach czy w SMSach.

Przykładowa wiadomość od klienta, gdzie zawarte są w/w błędy (przygotujcie coś na kąpiel oczu):

"Dzień dobry chciał bym się coś zapytać ? Termin zapłaty minoł ale na prawdę przepraszam chciał bym przedłużyć umowę da radę bez kar ?? Nie chciał bym płacić kar..... Albo odsetek..... Nie mamy teraz z żoną pieniążków...... Proszę o odpowiedź dzisiaj oki ??"

#bekazpodludzi #patologiazewsi #patologia #takaprawda #przemyslenia #ortografia #pracbaza #bekazjanuszy #gramarnazi #janusze #zalesie #heheszki
  • 43
@churros8 nie mam aż tak radykalnych odczuć ale podobne z pewnością. Nie przepadam za ludźmi którzy mówią niepoprawnie i nie dbają zupełnie by się poprawić. Albo niepotrafiącymi dobrać odpowiednich słów bo ich nie znają i przez to mówią i mówią i mówią zanim dojdziesz z nimi do sedna. Trudno mi z nimi rozmawiać. Zresztą nie lubię też różnych innych detali w rodzaju do rzucania "tak?" na końcu zdań oznajmujących. Zbędne zdrobnienia lub