Wpis z mikrobloga

Dostałem wezwanie na komisariat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mają sporządzić wniosek o ukaranie mnie do sądu, ogólnie to nie mam pojęcia o co może chodzić ale ze względu na to że nigdy nie byłem na komisariacie to troszkę nie wiem jak się zachować...

Nic nie mówić i tylko podpisać jakieś papiery? nic nie podpisywać?

Raczej o nic wielkiego nie chodzi, przynajmniej nie przypominam sobie żebym ostatnio kogoś zamordował no ale może chcą mnie w coś wrobić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#policja #pytanie #pytaniedoeksperta #zalesie
  • 59
  • Odpowiedz
@Lascram też dostałem kiedyś takie wezwanie i też nie wiedziałem o co chodzi. A okazało się, że niby przy zmianie pasa otarłem jakąś babkę. Mandatu nie przyjąłem, ale sprawa ciągnęła się 2 lata. Na moim aucie zero śladów, był biegły sądowy i kilka rozpraw z przesłuchaniami świadków. Podejrzewam, że mogłeś coś odwalić autem i nie jesteś tego świadomy.
  • Odpowiedz
@Lascram: Pierwszym pytaniem jakie im zadasz powinno być w jakim charakterze jesteś przesłuchiwany-jak podejrzanego-masz prawo do nieskładania żadnych wyjaśnień i po prostu zachowania milczenia. Jeśli świadka-to na jakiej niby podstawie mieliby złożyć wniosek o skierowanie do sądu?
  • Odpowiedz
@Szeregowy_Krasulak: @cecyl: Bardzo często wzywają jako świadek, nawet gdy teoretycznie jesteś podejrzanym. Po pierwsze, jako świadek nie masz praktycznie prawa do odmowy zeznań, po drugie status "świadek" bardzo szybko może się zmienić na "podejrzanego sprawcę".
  • Odpowiedz
@Lascram: może na wszelki wypadek pozbądź się dysków. Może masz jakiś nielegalny program, film albo coś. Kolegę tak zaprosili, a jak już przyszedł to wzięli i od razu pojechali z nim z powrotem na chatę żeby zgarnąć sprzęt..
  • Odpowiedz
@BenAffleck: W sumie to nawet nie zdarza mi się nic ściągać za specjalnie ale i tak wymieniłem dysk kilka dni temu bo stary się zepsuł xD

Zabierają cały komputer czy tylko dysk? bo jak cały komputer to go wyniosę bo pewnie w tym chorym państwie go więcej już nie zobaczę....
  • Odpowiedz
@Lascram:

posłuchaj mnie uważnie, jutro o 19:45 masz samolot do meksyku.
Bilet wyśle Ci zaraz na e mail. Gdy wyjdziesz z lotniska pod czerwoną budką telefoniczną jest skrytka,
otwórz ją tajnym hasłem : hajduszoboszlo. W niej znajdziesz nowy dowód osobisty,
3000 pesos i kluczyki do mieszkania na przeciwko. Od dziś nazywasz się
Juan Pablo Fernandez Maria FC Barcelona Janusz Sergio Vasilii Szewczenko i jesteś rosyjskim imigrantem z Rumuni.
Pracujesz w zakładzie
  • Odpowiedz