Wpis z mikrobloga

Dostałem wezwanie na komisariat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mają sporządzić wniosek o ukaranie mnie do sądu, ogólnie to nie mam pojęcia o co może chodzić ale ze względu na to że nigdy nie byłem na komisariacie to troszkę nie wiem jak się zachować...

Nic nie mówić i tylko podpisać jakieś papiery? nic nie podpisywać?

Raczej o nic wielkiego nie chodzi, przynajmniej nie przypominam sobie żebym ostatnio kogoś zamordował no ale może chcą mnie w coś wrobić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#policja #pytanie #pytaniedoeksperta #zalesie
  • 59
  • Odpowiedz
@Lascram: Jak nie będziesz wiedział o co chodzi to mów że nie będziesz nic podpisywał bo musisz skonsultować to z adwokatem. #!$%@? ich bo Cię jeszcze na coś naciągną
  • Odpowiedz
@Lascram: A ja bym w ogóle nie szedł. Mogą skierować wniosek do sądu bez Twojej wizyty u nich. Jeszcze Cie spałują ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@D4nn: Z tyłu pisze że jak się nie pojawię to dostanę mandat od 50 do 1500 złotych....ciekawe dlaczego mam jechać na komendę nie do swojego miasta tylko do innego w którym zajmują się jakimiś grubszymi sprawami xD
  • Odpowiedz
@Lascram: A masz podany numer tel.? Zadzwoń i zapytaj o co chodzi. Zawsze możesz powiedzieć, że jesteś na urlopie. Jeśli planujesz się tam wybrać, to mimo wszystko włącz kamerę/dyktafon i nie odpowiadaj na pytania, na które nie musisz. Pamiętaj, że na komendzie nie zaznasz sprawiedliwości...
  • Odpowiedz
@D4nn: Przez telefon i tak nic nie powiedzą a jak powiem że byłem na urlopie to będą chcieli potwierdzenie...iść muszę. Telefon będą zapewne kazali oddać, przecież nie żyjemy w normalnym kraju żebyś mógł się bronić :P
  • Odpowiedz
@Lascram: Idź, zachowuj się normalnie i uprzejmie. Tzw. przesłuchanie to po prostu normalna rozmowa - typ pyta o różne rzeczy i spisuje wszystko na kompie. Jak każą coś podpisywać to najpierw przeczytaj, w przypadku protokołu jeśli coś się nie zgadza to powiedz, że trzeba uściślić/poprawić. Współpracuj, powinno być wszystko OK. Może to być nieporozumienie a może coś, o czym nie wiesz.

Generalnie policjant to (mimo wszystko/przeważnie) nie jest Twój wróg, szczególnie
  • Odpowiedz