Wpis z mikrobloga

Dostałem wezwanie na komisariat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mają sporządzić wniosek o ukaranie mnie do sądu, ogólnie to nie mam pojęcia o co może chodzić ale ze względu na to że nigdy nie byłem na komisariacie to troszkę nie wiem jak się zachować...

Nic nie mówić i tylko podpisać jakieś papiery? nic nie podpisywać?

Raczej o nic wielkiego nie chodzi, przynajmniej nie przypominam sobie żebym ostatnio kogoś zamordował no ale może chcą mnie w coś wrobić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#policja #pytanie #pytaniedoeksperta #zalesie
  • 59
  • Odpowiedz
@Lascram: Czy to będziesz w sądzie, czy na komisariacie nigdy nie mów nie pytany i odpowiadaj tylko na te pytania o które Ciebie zapytają. Krótko i treściwie, najlepiej tak lub nie albo nie pamietam, być może, przypuszczalnie. Gdyby wiedzieli wszystko, to by nie pytali. Mówiąc za dużo nawet w sprawie z dupy, możesz się na czymś powalić, typu pomówić kogoś, ubrać się w świadka w kolejnej sprawie, skierować na siebie podejrzenie.
  • Odpowiedz
@Brylant: Tutaj się troszkę martwię, często potrafię tak się rozgadać że nie myślę nad tym o czym mówię albo zarzucę słowem które w mojej głownie ma inne znaczenie. Ogólnie zdaje sobie sprawę z tego że oni są tam tylko po to żeby mi ewentualnie narobić problemów niż żeby mi pomóc więc myślę że będzie okej :)
  • Odpowiedz
@Brylant: Przez ten portal tylko zacząłem się stresować tym przesłuchaniem, przed tym wpisem miałem totalnie #!$%@? xD

Już sam zapomniałem że nie mają totalnie do czego się przyczepić i to na 100% jest jakaś pomyłka :P
  • Odpowiedz
To może być wszystko, moja mamuśka rok temu dostała wezwanie jako świadek w sprawie dentystki do której chodziła 10+ lat temu. Babka robiła jakieś przewały na grubą kasę. Znaleźli jakiś jej kajecik z pacjentami i m.in. były tam dane mojej mamy. Poszła, powiedziała co pamietała (a po 10 latach nie sposob pamiętać na przykład które zęby leczyła i czy dostała paragon ¯_(ツ)_/¯ ), podpisała jakieś papiery i do domu. Także luzik, mów
  • Odpowiedz
@n3xo: Jako podejrzany - piszę coś w stylu że mają duże przesłania by skierować sprawę do sądu tylko chyba najpierw chcą zadać jakieś niewygodne pytania?
  • Odpowiedz
@Lascram: Mów, że nie pamiętasz, że to dawno temu było, możesz nawet płakać- pierwszy i ostatni raz ich widzisz. Jak Cię postawią w stan oskarżenia, to wtedy będziesz się martwić. Na pewno to jakaś głupota- odbierz to jako przygodę i nowe doświadczenie. Jakbyś coś grubo nawywijał, to by Ciebie z chaty zawineli. Wejdź tam na luzie, to tez są ludzie i musza odbębnić swoje. Daj znać o co chodziło i jak
  • Odpowiedz
@Lascram: dostałem rok temu wezwanie na komisariat jako świadek z artykułu juz do końca nie pamietam jakiego, coś z fałszerstwem i poświadczeniem nieprawdy. (tez powinieneś mieć napisane na wezwaniu z jakiego artykułu) Tak sie stresowałem, próbowałem przypomnieć co ja mogłem #!$%@? najlepszego. Zakładanie jakiś kont na stronach, akceptację zgód itd. Nie wiedziałem o co chodzi dopóki nie poszedłem osobiście i sie nie dowiedziałem. Tez słyszałem głosy że ze świadka w moment
  • Odpowiedz