Wpis z mikrobloga

Hyperskill czy JavaStart? Aktualnie robię Hyperskilla, mam za sobą pierwszy projekt "easy" i kończę drugi i dziś dopiero w sumie znalazłem JavaStart, a to trochę podobne do hyperskilla z tym, że po polsku i mam wrażenie że bardziej na bieżąco(?). Zaczynam uczyć się Javy w sumie trochę z nudów, a trochę może przyszłościowo. Kto wie co przyniesie przyszłość. Podoba mi się ten język, wcześniej w szkole miałem C++, Js, php i powiedziałbym, że Java jest dla mnie najprzyjemniejsza. Zawsze mam tylko problem z nauką. Nie chce się uczyć przestarzałych rzeczy z YouTuba i filmów z 2014 roku. Wolę zapłacić i mieć w miarę nową wiedzę. Rozglądałem się za książkami, ale chce z tym chyba jeszcze poczekać. Może mnie ktoś nakieruję na dobry kierunek
#javastart #java #programowanie #programista15k #naukaprogramowania
  • 10
  • Odpowiedz
@uytx: 3 lata temu zahaczyłem o javastart i muszę powiedzieć że mogło być lepiej.
Same podstawy nudnawe i na niepraktycznych przykładach, bardziej zaawansowane rzeczy mocno po łebkach.
Ale może coś od tamtego czasu się zmieniło...
  • Odpowiedz
@krasnoludkolo: umiem takie typowe podstawy. Pętle, tablice, warunki, operatory logiczne, jakieś prostsze algorytmy. No i umiem korzystac z stackoverflow ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@uytx to wiele więcej z płatnych kursów się nie dowiesz. Najlepsza imo metoda nauki to wymyślić sobie jakiś nieduży projekt i go zrobić, wtedy uczysz się różnych aspektów programowania od razu
  • Odpowiedz
@krasnoludkolo: nauka na hyperskill mi się calkiem podoba, bo też właśnie wybiera się projekt, a przed nim możesz ogarnąć rzeczy potrzebne do wykonania go. Jeżeli je znasz to skipujesz, a jak nie wiesz to wchodzisz, czytasz i rozwiązujesz minizadania
  • Odpowiedz
@uytx: Cześć, na javastart dajemy 14 dni na zwrot, więc jeśli forma, czy cokolwiek Ci się nie spodoba, to 1 mail i zwracamy hajs.
Myślę, że to co odróżnia nasz kurs Javy od innych platform to połączenie różnych technik nauki. Do każdego tematu masz ćwiczenia, quizy, treści w formie pisanej i ok 50 godzin filmów. U nas z filmów dowiesz się jak pracować z debuggerem jak w praktyce korzystać z
  • Odpowiedz
@uytx: hyperskill póki jest za darmo ;) jeśli jeszcze, dla nowych użytkowników jest za darmo.
Powstał nie dawno, więc na pewno materiał się nie zestarzał
  • Odpowiedz
@uytx: hyperskill bo masz projekty, quizy i fajnie wyłożoną wiedzę (+ knowledge map).
Dla javy też jest parę tematów ekstra jak kilka wzorców itd.
  • Odpowiedz