Wpis z mikrobloga

Dyskusja ze znajomym PiSowcem, którego chciałem przekonać do niegłosowania na Dudę. Pierwszy jego argument:
Trzaskowski zablokuje sejm, obstrukcja.
Tłumaczę, że Trzaskowski nie będzie podpisywał wszystkiego jak leci, że sejm będzie musiał, albo układać się z prezydentem, albo szukać poparcia 3/5 posłów, ustawy będą bardziej kompromisowe. Nie będą pisane na kolanie i przepychane w ciągu jednej nocy. Podniesie się jakość tworzonego prawa. Poza tym wszystko drożeje, a on nic z tego nie ma, bo ani nie jest emerytem, ani dzieci nie ma, a podatków i danin coraz więcej.
Chyba dotarło, albo nie miał argumentów, więc skwitował, że pedał nie będzie jego prezydentem.
No to tłumaczę, że Trzaskowski ma żonę i dzieci i wcale pedałem nie jest, poza tym co go interesuje co kto w łóżku robi.
- Ale wygląda jak pedał. Pedał nie będzie moim prezydentem.

No i na tym ta dyskusja się zakończyła. Zapętlił się.

#wybory #wyboryprezydenckie2020 #bekazpisu #polityka
  • 74
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JestemPrzegrany: tu nie trzeba na nic czekać, gdyby % podatków zawartych w paliwie był taki sam jak 8 lat temu to teraz płaciłbyś maksymalnie 3zł/litr.
I tak, wiem, że tutaj dochodzą jeszcze inne czynniki, ale faktem jest, że na podatkach w paliwie skubią nas teraz bardziej niż w czasach rekordowych cen ropy.
  • Odpowiedz
tu nie trzeba na nic czekać, gdyby % podatków zawartych w paliwie był taki sam jak 8 lat temu to teraz płaciłbyś maksymalnie 3zł/litr.


@only: To wracamy do punktu wyjścia czyli siły nabywczej pieniądza, gdyby się cofnąć do 1931 to można by kupić jeszcze "taniej" bo wtedy cena baryłki wynosiła jedynie 10 dolarów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Pewnie był jakiś wielki kryzys paliwowy w tym czasie ( ͡° ͜ʖ ͡°) oh wait, nie było ¯_(ツ)_/¯


@JestemPrzegrany:

xDDDDDDDDDDDDDDDD
Czego ja się spodziewałem xD w TVP nie powiedzieli to swołcz sama nie poduma co się dzieje na świecie xDDDD
  • Odpowiedz