Wpis z mikrobloga

Dyskusja ze znajomym PiSowcem, którego chciałem przekonać do niegłosowania na Dudę. Pierwszy jego argument:
Trzaskowski zablokuje sejm, obstrukcja.
Tłumaczę, że Trzaskowski nie będzie podpisywał wszystkiego jak leci, że sejm będzie musiał, albo układać się z prezydentem, albo szukać poparcia 3/5 posłów, ustawy będą bardziej kompromisowe. Nie będą pisane na kolanie i przepychane w ciągu jednej nocy. Podniesie się jakość tworzonego prawa. Poza tym wszystko drożeje, a on nic z tego nie ma, bo ani nie jest emerytem, ani dzieci nie ma, a podatków i danin coraz więcej.
Chyba dotarło, albo nie miał argumentów, więc skwitował, że pedał nie będzie jego prezydentem.
No to tłumaczę, że Trzaskowski ma żonę i dzieci i wcale pedałem nie jest, poza tym co go interesuje co kto w łóżku robi.
- Ale wygląda jak pedał. Pedał nie będzie moim prezydentem.

No i na tym ta dyskusja się zakończyła. Zapętlił się.

#wybory #wyboryprezydenckie2020 #bekazpisu #polityka
  • 74
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wszystko drożeje panie kolego, alkohol, żywność, wszystkie usługi... A ja w nagrodę za koronawirusa dostałem obniżkę pensji xD masz jeszcze jakieś wątpliwości?


@cukrowydamian: ceny rosną, wynagrodzenie rośnie widzisz pewną zależność?

To nie wina PiSu że większość yebie na minimalnej i pracodawca musi im zwiększyć pensję ale żeby nie być stratnym musi zwiększyć cenę produktu żeby nie być w plecy czy nie schodzić z marży do
  • Odpowiedz
- Ale wygląda jak pedał. Pedał nie będzie moim prezydentem.


@dr3vil: tak swoja droga to dopoki nie pokazal sie z zona i dziecmi to tez bylem swiecie przekonany ze on jest homo xd
  • Odpowiedz
@JestemPrzegrany
Gdyby opodatkowanie zostało takie samo jako przed 2015 to płacilibyśmy pewnie około 3 zł za litr. Bądźmy chociaż obiektywni i nie podążajmy ślepo za jakąś partia, a wszystkie informacje sprawdzajmy we własnym zakresie ;)
  • Odpowiedz
Podniesie się jakość tworzonego prawa.


@dr3vil: Buahhahah, nie głosowałem i nie będę głosował na Dudę ale serio? Ktoś z IQ powyżej 80 uważa że wybór Trzaskowskiego podniesie jakość tworzonego prawa? Będzie uwalane wszystko jak leci, a zwłaszcza jakkolwiek pozytywne ustawy, byle tylko ludzie szybciej się rozczarowali władzą. I można było ją przejąć również w parlamencie. Każda partia ma za nadrzędny cel dojście do władzy.
Mirkosoft - > Podniesie się jakość tworzonego prawa.

@dr3vil: Buahhahah, nie głoso...

źródło: comment_1593530421KhmeWxgOF2rwSrqOOmfspe.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
paliwo


@jendriu: xDDD benzyna poniżej 4 złotych kiedy była ostatnio taka "droga"? aaaaa za rządów PO kiedy kosztowała 6 złotych za litr ( ͡° ͜ʖ ͡°) baaa na mniejszych stacjach nieco powyżej 3 złotych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

żywność? ile podrożała względem wzrostu wynagrodzenia? ( ͡° ͜ʖ ͡°) konkretne przykłady, mięso? nabiał? chleb?

Wstawaj, wyspałeś się.
  • Odpowiedz
Duda dobry prezydent bonbelkom dał... a mi osobiście pomógł znalesc lepsza pracę przez wzrost gospodarczy nie wiem dlaczego taki hejt na PiS a już wiem wolne niedziele sądy i mój ulubiony Konstytucja aż mam zwód :) i jak tu żyć a opozycja po to takie coś z niczego nie ma co fajnego lizać fiuta uni ja uważam że lepiej rozwijać Polsce ale decyzja jest obiektywna
  • Odpowiedz
@JestemPrzegrany: Gdy benzyna była prawie po 6zł to ropa (w przeliczeniu z baryłki) kosztowała jakieś 2.5zł za litr. Obecnie jest to złotówka. Policz sobie procenty.
Paliwo na stacjach powinno być teraz za mniej niż 3zł/litr.
  • Odpowiedz
@only: Bierz poprawkę na zarobki i realną siłę nabywczą pieniądza, za PO średnio polak za godzinę pracy mógł kupić 1,5 do 2 litrów ropy, obecnie nawet ten kto pracuje na najniższej może sobie za godzinę pracy kupić ponad 3 litry ropy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@JestemPrzegrany: skupiłem się na stosunku ceny ropy do ceny końcowej. I obecnie wypada ona słabo. Tak, 8 lat temu benzyna była droższa, ale WSZĘDZIE. Nasza polityka nie ma wpływu na to ile zapłacimy za ropę kupując ją od innych krajów, natomiast na % podatków zawartych w końcowej cenie już tak.
Gdyby ropa znowu skoczyła do tych 2.5zł to przy obecnych proporcjach płacilibyśmy 10zł za litr.
  • Odpowiedz