Wpis z mikrobloga

Powinny byc potężne kary za przekroczenie prędkości tak jak w Skandynawii czy Szwajcarii, ale jak tak kiedyś napisałem to mnie wykopki zminusowaly bo „wysokie kary nic nie dają” Ta, jakby Janusz mial widmo kary na 15 tysięcy to by się 3 razy zastanowił wieśniak czy dać więcej gazu.


@umcumcumcbejbe: Ni uja to nie pomoże :-/ Spowoduje tylko większą agresję u kierowców. Tak, jeździmy szybko i niebezpiecznie ale infrastruktura i Policja nie pomaga.

Znaki postawione "z dupy", tam gdzie są potrzebne to ich nie ma, tam gdzie zupełnie nie są potrzebne to stoją co 10 metrów
  • Odpowiedz
@umcumcumcbejbe: zjezdziłem prawie całe wzdłuż i wszerz. Chyba, że rzeczywiście w Bawarii i na poludniu to wygląda inaczej bo tylko tam mnie nie było. Wyprzedzanie ciężarówek osobówką jadąc ok. 120-130 przez cale Niemcy to jest jakiś męczący dramat dlatego staram się jeździć tak żeby przejechać całe nocą.
  • Odpowiedz
@kwanty: ale za co mandat był? Skoro droga wygladala jak opisujesz to zabudowany tym bardziej nie obowiazuje, a jesli tak to niezgodnie z rozporzadzeniem...
  • Odpowiedz
@pilot1123: Nasze zatłoczone? W stosunku do jakich? Pojedź do Niemiec albo Holandii to zobaczysz co to są zatłoczone autostrady, doświadczony kierowco z doświadczeniem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Anaheim: Przekroczenie prędkości, 100 albo 200 zł, nie pamiętam. Pomiar z kamery w radiowozie, tak na oko... Można się z tego wyłgać bez problemu w sądzie ale to się czasowo nie opłaca...

Oni o tym wiedzą więc daje najniższy mandat żeby im nie psuć statystyki.

Ale niesmak pozostaje i wzmacnia się pogardą dla krawężników za to że stosują triki w celu nabycia sobie punktów a nie pilnuje tak gdzie rzeczywiście
  • Odpowiedz
@umcumcumcbejbe: Nie tyle wysokie kary co nieuchronne. W Niemczech mandaty są względnie niskie, w porównaniu do zarobków nawet nizsze niż w Polsce (przykładowo przekroczenie o 25 w mieście to ok. 90 euro mandatu) a jakoś nie widać tam tylu piratów drogowych, śmiertelność na drogach też poniżej normy.

A czemu? A temu że tam jak piracisz to mandat dostaniesz z pewnością. W Polsce nie jest to takie oczywiste. Nawet jeżdżąc bez
  • Odpowiedz
@hellfirehe: Obliczyć można na podstawie sprzedanej benzyny i liczbie zarejestrowanych samochodów albo opłaconych OC. Nie powiesz, że cudnie u nas samochody jeżdżą siłą woli kierowców bez benzyny.
  • Odpowiedz
Polacy to #!$%@? debile, zeby poczuć ta różnice wystarczy pojechać na zachód, wszyscy jeżdżą na tempomacie tylko do wyprzedzania używają lewego pasa a tu?


@umcumcumcbejbe: Chyba się nie myłeś gostek.

Jazda u Niemca po landówce to pieprzona karuzela. A jak #!$%@?ą wszyscy. Normą jest jazda w szyku 115 licznikowe po łukach, górkach, dolinach, czyli + 7 km/h ponad ograniczenie realne, a to dla typowego kierowcy w Polsce, czyli wolnego i spokojnego jest zwykle
  • Odpowiedz
Piesi powinni mieć pierwszeństwo tylko na ulicach, gdzie jest do 30 kmh i oznaczone specjalnym kolorem (czerwone lub żółte pasy). Na reszcie przejść to niestety absurd, ile razu jadę powoli 100m by ich puszcza i przejechać płynnie, ale #!$%@? się boją i nie #!$%@?, muszę dojechać do końca i stanąć, wtedy wejdą. A idź pan w #!$%@? z takim, ani to efektywne dla nich, ani dla mnie.
  • Odpowiedz