Wpis z mikrobloga

Głosowałem na Bosaka i Konfederację, jestem konserwatystą, ale teraz zdecydowanie zagłosuję na Trzaskowskiego. I to pomimo, że mam o nim kiepską opinię. Czemu? Z kilku powodów:

TLDR: głosuję przeciwko Dudzie, bo to Duda i PIS jest największym zagrożeniem dla idei prawicowych, a nie lewica.

1. Trzaskowski sam nie jest w stanie uchwalić żadnej ustawy. Dopóki PO nie ma rządu Trzaskowski jest niegroźny. Do tego jest niewielka szansa, że Trzaskowski zawetuje ustawę PISu chociażby żeby zrobić im na złość. Do tego jeśli uda się Trzaskowskiemu zniechęcić ludzi do PISu to znaczna część przejdzie do Konfederacji.

2. Największym wrogiem dla PISu jest Konfederacja, bo to Konfederacja jest bezpośrednią alternatywą dla ich wyborców, dlatego PIS i tym samym Duda będzie robił wszystko co możliwe żeby dewaluować Konfederacje. W efekcie tego Duda w 2023 będzie insynuował bzdury typu że Konfederacja to agentura obcego państwa, a PIS jest piękny i wspaniały.

3. Nikt tak nie psuje wizerunku wartości konserwatywnych jak PIS. PIS to ludzie którzy są neo-faryzeuszami, wykorzystują Kościół, pobożność do celów politycznych.

4. Kompletnie nie obawiam się, że za sprawą Trzaskowskiego lewicą zacznie odgrywać większą rolę w Polsce. Bez urazy, ale agresywne lewactwo to straszna zaraza, swoim zachowaniem odpychają oraz zrażają do siebie ludzi. Na dłuższą metę idee lewicowe upadają samoistnie i nie ma sensu się tego obawiać. Pokrzyczą, porobią zamieszania a potem Biedroń czy partia lewicowa dostanie 2%.

#konfederacja #4konserwy #neuropa #bekazpisu #wybory #polityka
M.....k - Głosowałem na Bosaka i Konfederację, jestem konserwatystą, ale teraz zdecyd...

źródło: comment_1593421147l0zLVUnNnRsfQUrflFOW6E.jpg

Pobierz
  • 127
  • Odpowiedz
@Mr_kolek: Nie wiem co chciałbyś zobaczyć w takim raporcie, skoro epidemia dalej trwa i spodziewają się drugiej fali na jesieni, a skutki dalej nie są wiadome bo wskaźniki biznesowe podaje się kwartalnie, więc będą dostępne pewnie w połowie lipca. BTW. Polskie wskaźniki z 1 kwartału i analizy zagraniczne sytuacji po koronowirusie jasno pokazują, że poradziliśmy sobie dużo lepiej niż inne kraje.

Lekarzem nie jestem, ale z tego co czytałem to jest
  • Odpowiedz
@lukiboys: nadal nie rozumiesz co mam na myśli. Ja krytykuję ich zachowania i działania, bo efektów nie mam jak ocenić. Żeby ocenić efekty działań rządu trzeba by przeczytać raport w którym są wszystkie skutki podjętych działań. W takim raporcie mogłoby się okazać, że np. wzrosła liczba samobójstw o 20%, wzrosła liczba zgonów na inne choroby o 30% itd.

Równie dobrze można zakazać korzystania z samochodów przez co drugi miesiąc i wtedy
  • Odpowiedz
Wygrana Trzaskowskiego to paraliż Polski na kolejne 5 lat, zero dużych projektów, zero reform, zero spójnej polityki zagranicznej. Wyobraź sobie o ile spóźnione byłyby decyzje dotyczące koronawirusa, czy tarczy jeżeli prezydent zachowywałby się jak senat.


@lukiboys: IMHO lepiej nie robić nic, niż robić skutecznie rzeczy głupie i złe. Ta druga opcja jest zwykle bardziej kosztowna.
  • Odpowiedz
  • 0
@Matpiotr ale to zawsze lepszy rząd niz ten co jest teraz.. nie bedzie już nigdy takiego złodziejskiego samowladztwa PO jak kiedyś, to się skończyło.
  • Odpowiedz
@motokate: to może lepiej całkiem rozwiązać rząd, skoro lepiej nic nie robić, inni zdecydują za nas.

IMHO: Już tak kiedyś było w historii Polski, ten okres skończył się w 1795 roku ;)
  • Odpowiedz
@Herubin: Nie wiem jak go ocenia lewica, ale trzaskowski to jest niestety gość z nikąd, bez ideii i poglądów. Jedyne co o nim wiadomo że jest otwarty na malzenstwa homoseksualne i silną integrację z zachodem, dlatego oceniany jest bardziej na lewo. A szkoda, bo gdyby był nieco bardziej konserwatywny to byłoby mu latwiej wygrac z duda.
  • Odpowiedz
Największym wrogiem dla PISu jest Konfederacja, bo to Konfederacja jest bezpośrednią alternatywą dla ich wyborców, dlatego PIS i tym samym Duda będzie robił wszystko co możliwe żeby dewaluować Konfederacje. W efekcie tego Duda w 2023 będzie insynuował bzdury typu że Konfederacja to agentura obcego państwa, a PIS jest piękny i wspaniały.


@Mr_kolek: Nope. Tak było przy poprzednich wyborach, bo Konfa nie była na tyle skonsolidowana i PiS miało mocniejsze sondaże. Jeśli
kotelnica - > Największym wrogiem dla PISu jest Konfederacja, bo to Konfederacja jest...

źródło: comment_1593432298fBhYqmzHd9TShTYk7gbKGT.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Mr_kolek: dobrze prawisz. Sam wolę wolność gospodarczą i zabezpieczanie interesów państwowych (głosowałem na Konfederację), ale w drugiej turze pójdę i zagłosuje na Trzaskowskiego. Po pierwsze ten gość jako prezydent nie ma mocy samodzielnie sprowadzić nam tutaj uchodźców i islamistów (których obawiają się wyborcy Bosaka), bo potrzebuje do tego zgody sejmu i senatu. Po drugie, robiąc na złość pisowcom, może ograniczyć kolejne ustawy socjalne.

Każdy zagłosuje jak uważa, ale jego prezydentura skutecznie
  • Odpowiedz
@jadepobiegac: bo po i pis maja prawie takie same programy zarówno społeczne jak i gospodarcze. Więc obstawiam, że zazwyczaj i tak się będzie odbywało na zasadzie coś za coś - ja wam tej ustawy nie zawetuje, ale wy zróbcie coś dla mnie.
  • Odpowiedz
@Mr_kolek: niestety ale dużo ludzi sobie nadal nie zdaje sprawy, że PiS to wcale nie patrioci na jakich się kreują. Wykreowali tą szopkę tylko po to by dorwać się do władzy, a opozycja która zaczęła romansy z zachodnimi ideologiami tylko im to ułatwiła.
Ten cały pisowski patriotyzm to po prostu wycieranie sobie ryja naszą historią i naszymi bohaterami. A te wszystkie wielkie obchody mają tylko utwierdzać ciemnotę w tym, że jesteśmy
  • Odpowiedz
Na dłuższą metę idee lewicowe upadają samoistnie i nie ma sensu się tego obawiać


@Mr_kolek: nie byłbym tego taki pewien - niektóre idee lewicowe na stałe wpisały się w nasze społeczeństwo - np powszechna edukacja, powszechny dostęp do służby zdrowia, emerytury, prawa kobiet, prawa obywatelskie, prawa pracownika, zasiłki itp
  • Odpowiedz
@Mr_kolek: Trafnie, celnie ale w komentach tyle pisiarni, że odechciewa mi się czytać...
Trzaski wygrywa. Pis zwala swoje faile na prezydenta, który jest z PEŁO. Pamiętajcie, z PEŁO. Biedactwa z piss, nic nie mogą uchwalić bo ten zły Trzaskowski wszystko wetuje (za tvpis). PEŁO traci dalej i robi już dziurę w dnie, piss zyskuje przy parlamentarnych.
  • Odpowiedz
Ad.4. W USA chyba też tak myśleli...
Jak to się tam stało, że agresywne „lewactwo” się rozrosło?
Prezydent jednak dysponuje sporym budżetem.
  • Odpowiedz
Przypomnę że ci ludzie zabronili nam chodzić do lasu


@Mr_kolek: to jedyna rzecz, którą zrobili dobrze, wyobrażasz sobie jaki chlew zrobiliby Polacy w lasach, gdyby wtedy nie było żadnego zakazu?
  • Odpowiedz