Wpis z mikrobloga

Głosowałem na Bosaka i Konfederację, jestem konserwatystą, ale teraz zdecydowanie zagłosuję na Trzaskowskiego. I to pomimo, że mam o nim kiepską opinię. Czemu? Z kilku powodów:

TLDR: głosuję przeciwko Dudzie, bo to Duda i PIS jest największym zagrożeniem dla idei prawicowych, a nie lewica.

1. Trzaskowski sam nie jest w stanie uchwalić żadnej ustawy. Dopóki PO nie ma rządu Trzaskowski jest niegroźny. Do tego jest niewielka szansa, że Trzaskowski zawetuje ustawę PISu chociażby żeby zrobić im na złość. Do tego jeśli uda się Trzaskowskiemu zniechęcić ludzi do PISu to znaczna część przejdzie do Konfederacji.

2. Największym wrogiem dla PISu jest Konfederacja, bo to Konfederacja jest bezpośrednią alternatywą dla ich wyborców, dlatego PIS i tym samym Duda będzie robił wszystko co możliwe żeby dewaluować Konfederacje. W efekcie tego Duda w 2023 będzie insynuował bzdury typu że Konfederacja to agentura obcego państwa, a PIS jest piękny i wspaniały.

3. Nikt tak nie psuje wizerunku wartości konserwatywnych jak PIS. PIS to ludzie którzy są neo-faryzeuszami, wykorzystują Kościół, pobożność do celów politycznych.

4. Kompletnie nie obawiam się, że za sprawą Trzaskowskiego lewicą zacznie odgrywać większą rolę w Polsce. Bez urazy, ale agresywne lewactwo to straszna zaraza, swoim zachowaniem odpychają oraz zrażają do siebie ludzi. Na dłuższą metę idee lewicowe upadają samoistnie i nie ma sensu się tego obawiać. Pokrzyczą, porobią zamieszania a potem Biedroń czy partia lewicowa dostanie 2%.

#konfederacja #4konserwy #neuropa #bekazpisu #wybory #polityka
M.....k - Głosowałem na Bosaka i Konfederację, jestem konserwatystą, ale teraz zdecyd...

źródło: comment_1593421147l0zLVUnNnRsfQUrflFOW6E.jpg

Pobierz
  • 127
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mr_kolek: oczywiście że tak, celem jest rozbicie rządu, PO mając prezydenta po swojej stronie pis musi mieć 3/5 sejmu, sami nie zrobią takiego wyniku więc będą potrzebowali koalicjanta, nowe przetasowanie na scenie politycznej oraz nowe możliwości
  • Odpowiedz
dokładnie. Trzaskowski nie musi wetować, ale z pewnością może opóźniać. Miesiąc senat, drugi miesiąc prezydent i nawet jeśli nie zawetuje to już dwa miesiące paraliżu.


@Matpiotr:

ale wiesz, ze takie expresowe przepuszczanie wszystkiego jest
  • Odpowiedz
@Mr_kolek: oczywiście że tak, celem jest rozbicie rządu, PO mając prezydenta po swojej stronie pis musi mieć 3/5 sejmu, sami nie zrobią takiego wyniku więc będą potrzebowali koalicjanta, nowe przetasowanie na scenie politycznej oraz nowe możliwości


@Kardio_Error: no i ten scenariusz jest oczekiwany, natomiast ja nie jestem takim optymistą. Jest wiele powodów dla których Czaskowski nie będzie wetował. Natomiast Ty wyrokujesz tak jakby rozwiązanie rządu RP było codziennością
  • Odpowiedz
. Bez urazy, ale agresywne lewactwo to straszna zaraza, swoim zachowaniem odpychają oraz zrażają do siebie ludzi. Na dłuższą metę idee lewicowe upadają samoistnie i nie ma sensu się tego obawiać. Pokrzyczą, porobią zamieszania a potem Biedroń czy partia lewicowa dostanie 2%.


@Mr_kolek: xd
  • Odpowiedz
@Mr_kolek:

Do tego jest niewielka szansa, że Trzaskowski zawetuje ustawę PISu chociażby żeby zrobić im na złość.


Opie przestań trollować błagam. Trzask będzie blokować wszystko co PIS obiecał aby zaszkodzić Pisowi i Polakom (wkurzeni polacy = upadek pisu) i po to aby za 3 lata powiedzieć "PIS nie spełnił obietnic wyborczych!". To będzie totalna blokada polskiego systemu politycznego.

Poza tym co jak co ale Andrzej Duda szedł z wami w
  • Odpowiedz
@Mr_kolek: Strasznie wczoraj zaglosowalem, wymiotowalem osmiorniczkami do 5 rano, film mi się urwał jak szedłem do lokalu wyborczego teraz mnie sumienie n--------a.
Trochę się przespałem, ale musiałem wstać rano bo mam obowiązki, mam państwo bezprawia do odratowania. Niektórzy mówią że nie można głosować na trzaska jak ma się nienawiść do złodziei z PO, ale to nieprawda, można tylko nie można się cieszyć, na tym polega odpowiedzialność.
  • Odpowiedz
@Mr_kolek

Co do 4. Agresywne lewactwo to faktycznie problem np w Ameryce i nikt by bojówek Antify u nas nie chciał. Ale w Polsce ten problem praktycznie nie istnieje, jest marginalny.

Poza tym jakoś nie mogę sobie wyobrazić żeby tacy ludzie popierali Trzaskowskiego. PO może być postrzegane jako lewica na naszym podwórku bo skoro są w centrum to na pewno będą na lewo od niektórych partii ale wg europejskich standardów PO
  • Odpowiedz