Wpis z mikrobloga

Głosowałem na Bosaka i Konfederację, jestem konserwatystą, ale teraz zdecydowanie zagłosuję na Trzaskowskiego. I to pomimo, że mam o nim kiepską opinię. Czemu? Z kilku powodów:

TLDR: głosuję przeciwko Dudzie, bo to Duda i PIS jest największym zagrożeniem dla idei prawicowych, a nie lewica.

1. Trzaskowski sam nie jest w stanie uchwalić żadnej ustawy. Dopóki PO nie ma rządu Trzaskowski jest niegroźny. Do tego jest niewielka szansa, że Trzaskowski zawetuje ustawę PISu chociażby żeby zrobić im na złość. Do tego jeśli uda się Trzaskowskiemu zniechęcić ludzi do PISu to znaczna część przejdzie do Konfederacji.

2. Największym wrogiem dla PISu jest Konfederacja, bo to Konfederacja jest bezpośrednią alternatywą dla ich wyborców, dlatego PIS i tym samym Duda będzie robił wszystko co możliwe żeby dewaluować Konfederacje. W efekcie tego Duda w 2023 będzie insynuował bzdury typu że Konfederacja to agentura obcego państwa, a PIS jest piękny i wspaniały.

3. Nikt tak nie psuje wizerunku wartości konserwatywnych jak PIS. PIS to ludzie którzy są neo-faryzeuszami, wykorzystują Kościół, pobożność do celów politycznych.

4. Kompletnie nie obawiam się, że za sprawą Trzaskowskiego lewicą zacznie odgrywać większą rolę w Polsce. Bez urazy, ale agresywne lewactwo to straszna zaraza, swoim zachowaniem odpychają oraz zrażają do siebie ludzi. Na dłuższą metę idee lewicowe upadają samoistnie i nie ma sensu się tego obawiać. Pokrzyczą, porobią zamieszania a potem Biedroń czy partia lewicowa dostanie 2%.

#konfederacja #4konserwy #neuropa #bekazpisu #wybory #polityka
M.....k - Głosowałem na Bosaka i Konfederację, jestem konserwatystą, ale teraz zdecyd...

źródło: comment_1593421147l0zLVUnNnRsfQUrflFOW6E.jpg

Pobierz
  • 127
@Mr_kolek: ale zdajesz sobie sprawę, że kolejna dekada będzie na świecie prawdopodobnie bardzo trudna i to co się dzieje w 2020 jest tylko zapowiedzią sytuacji w kolejnych 10 latach. Wygrana Trzaskowskiego to paraliż Polski na kolejne 5 lat, zero dużych projektów, zero reform, zero spójnej polityki zagranicznej. Wyobraź sobie o ile spóźnione byłyby decyzje dotyczące koronawirusa, czy tarczy jeżeli prezydent zachowywałby się jak senat.

Każdy zagłosuje jak będzie uważał, ale najbardziej
@Mr_kolek: co produkujesz? Piszesz całkowicie oderwane od rzeczywistości banialuki. Zamierzasz wzmocnić elektorat światopoglądowo lewicowy, który jest zaprzeczeniem ideałów konfederacji o które walczy Bosak.
@lukiboys: Dlaczego w Polsce PiS traktuje się jako upośledzonego chłopczyka, któremu trzeba ustępować bo jeszcze zrobi komuś krzywdę? Tarcza antykryzysowa byłaby przyjęta o wiele szybciej jeśli miałaby sens i nie wprowadzała reform niezwiązanych z koronawirusem (pomijając już fakt, że z tarczą 3.0 to prezydent zwlekał 2 tygodnie). To co jak by na jednej ustawie była delegalizacja marszów równości i marszu niepodległości to wszystko spoko bo by szybko weszła w życie bo