Wpis z mikrobloga

Głosowałem na Bosaka i Konfederację, jestem konserwatystą, ale teraz zdecydowanie zagłosuję na Trzaskowskiego. I to pomimo, że mam o nim kiepską opinię. Czemu? Z kilku powodów:

TLDR: głosuję przeciwko Dudzie, bo to Duda i PIS jest największym zagrożeniem dla idei prawicowych, a nie lewica.

1. Trzaskowski sam nie jest w stanie uchwalić żadnej ustawy. Dopóki PO nie ma rządu Trzaskowski jest niegroźny. Do tego jest niewielka szansa, że Trzaskowski zawetuje ustawę PISu chociażby żeby zrobić im na złość. Do tego jeśli uda się Trzaskowskiemu zniechęcić ludzi do PISu to znaczna część przejdzie do Konfederacji.

2. Największym wrogiem dla PISu jest Konfederacja, bo to Konfederacja jest bezpośrednią alternatywą dla ich wyborców, dlatego PIS i tym samym Duda będzie robił wszystko co możliwe żeby dewaluować Konfederacje. W efekcie tego Duda w 2023 będzie insynuował bzdury typu że Konfederacja to agentura obcego państwa, a PIS jest piękny i wspaniały.

3. Nikt tak nie psuje wizerunku wartości konserwatywnych jak PIS. PIS to ludzie którzy są neo-faryzeuszami, wykorzystują Kościół, pobożność do celów politycznych.

4. Kompletnie nie obawiam się, że za sprawą Trzaskowskiego lewicą zacznie odgrywać większą rolę w Polsce. Bez urazy, ale agresywne lewactwo to straszna zaraza, swoim zachowaniem odpychają oraz zrażają do siebie ludzi. Na dłuższą metę idee lewicowe upadają samoistnie i nie ma sensu się tego obawiać. Pokrzyczą, porobią zamieszania a potem Biedroń czy partia lewicowa dostanie 2%.

#konfederacja #4konserwy #neuropa #bekazpisu #wybory #polityka
M.....k - Głosowałem na Bosaka i Konfederację, jestem konserwatystą, ale teraz zdecyd...

źródło: comment_1593421147l0zLVUnNnRsfQUrflFOW6E.jpg

Pobierz
  • 127
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mr_kolek:
Kilka słusznych uwag ale z jedną nie masz racji - Trzaskowski-prezydent będzie wetował na potęgę, bo tego oczekuje od niego partia oraz ich wyborcy. Program totalnej opozycji to anty-pis i takim anty-pisem będzie Trzaskowski. Wygrana w drugiej turze spowodowałaby świetną prognozę dla PO pod wybory parlamentarne podobnie jak to było z wygraną Dudy 5 lat temu. Byłem świadkiem wojenki i fatalnych relacji na linii Tusk - Lech Kaczyński i
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mr_kolek: i wreszcie ktoś schludnie i wąsko napisał o tym dlaczego Trzaskowski. Sam nie jestem jego zwolennikiem, ale trzeba odsuwać PiS od władzy ( )
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mr_kolek: ja to bym nawet na Trzaska zagłosował, ale wkurzają mnie jego "krzyczące" przemówienia i pasywno-agresywny ton, poglądy, które go dyskwalifikują w moich oczach. Swój udział ma także neuropa nazywająca wyborców konfederacji faszystami xD
  • Odpowiedz
@NapalInTheMorning: wystarczy przejrzec dziesiatki innych bardzo plusowanych (>500-1000) postów żeby wiedziec ze zdecydowana wiekszosc wyborców Konfederacji zaglosuje na Trzaskowskiego, ale domyslam sie ze jestes płatnym pisowskim trolem plusowanym przez inne platne trole skoro udajesz ze tego nie widzisz tylko probujesz przebic sie z tym durnym poglądem
  • Odpowiedz
co możliwe żeby dewaluować Konfederacje.


@Mr_kolek: *dezawuować . Pomyślałem że odpiszę, bo to fajne słowo i lubię szerzyć wiedzę.

Dewaluacja jest raczej w kontekście pieniądza (oczywiście znaczenie jest tutaj jasne, to jednak chyba nie jest to dobry przykład użycia)
  • Odpowiedz
@Mr_kolek:

Kilka słusznych uwag ale z jedną nie masz racji - Trzaskowski-prezydent będzie wetował na potęgę, bo tego oczekuje od niego partia oraz ich wyborcy. Program totalnej opozycji to anty-pis i takim anty-pisem będzie Trzaskowski. Wygrana w drugiej turze spowodowałaby świetną prognozę dla PO pod wybory parlamentarne podobnie jak to było z wygraną Dudy 5 lat temu. Byłem świadkiem wojenki i fatalnych relacji na linii Tusk - Lech Kaczyński i nie mam zamiaru patrzeć na kolejną wojnę polsko - polską na najwyższym szczeblu władzy


@XdareckiX: wiele razy było też porozumienie na linii PO-PIS i myślę że kwestia negocjacji/dogadania się i obstawiam że do weta będzie dochodziło rzadko. Niech

@Mr_kolek: ja to bym nawet na Trzaska zagłosował, ale wkurzają mnie jego "krzyczące" przemówienia i pasywno-agresywny ton, poglądy, które go dyskwalifikują w moich oczach. Swój udział ma także
  • Odpowiedz
4. Kompletnie nie obawiam się, że za sprawą Trzaskowskiego lewicą zacznie odgrywać większą rolę w Polsce. Bez urazy, ale agresywne lewactwo to straszna zaraza, swoim zachowaniem odpychają oraz zrażają do siebie ludzi. Na dłuższą metę idee lewicowe upadają samoistnie i nie ma sensu się tego obawiać. Pokrzyczą, porobią zamieszania a potem Biedroń czy partia lewicowa dostanie 2%.


@Mr_kolek: przecież Lewica zacznie przenikać po cichu do KO jak to już ma
  • Odpowiedz
Do tego jest niewielka szansa, że Trzaskowski zawetuje ustawę PISu chociażby żeby zrobić im na złość


@Mr_kolek: tutaj przestałem czytać, do tego jeszcze pochlebne komentarze o tym ze jesteś awangarda i świetnie analizujesz, beka xd
  • Odpowiedz
@Mr_kolek: co tutaj merytorycznie można krytykować, przeczytaj jeszcze raz te zdanie, przecież to myślenie życzeniowe, obsadzenie prezydenta jest droga do powtórnych wyborów parlamentarnych i jeżeli komuś na tym zależy to ok ale nie pisz bzdur że czaskowski będzie rozważał podpisanie jakiejkolwiek ustawy spod pióra rządzących, wszystko wyląduje w koszu z automatu
  • Odpowiedz