Wpis z mikrobloga

Głosowałem na Bosaka i Konfederację, jestem konserwatystą, ale teraz zdecydowanie zagłosuję na Trzaskowskiego. I to pomimo, że mam o nim kiepską opinię. Czemu? Z kilku powodów:

TLDR: głosuję przeciwko Dudzie, bo to Duda i PIS jest największym zagrożeniem dla idei prawicowych, a nie lewica.

1. Trzaskowski sam nie jest w stanie uchwalić żadnej ustawy. Dopóki PO nie ma rządu Trzaskowski jest niegroźny. Do tego jest niewielka szansa, że Trzaskowski zawetuje ustawę PISu chociażby żeby zrobić im na złość. Do tego jeśli uda się Trzaskowskiemu zniechęcić ludzi do PISu to znaczna część przejdzie do Konfederacji.

2. Największym wrogiem dla PISu jest Konfederacja, bo to Konfederacja jest bezpośrednią alternatywą dla ich wyborców, dlatego PIS i tym samym Duda będzie robił wszystko co możliwe żeby dewaluować Konfederacje. W efekcie tego Duda w 2023 będzie insynuował bzdury typu że Konfederacja to agentura obcego państwa, a PIS jest piękny i wspaniały.

3. Nikt tak nie psuje wizerunku wartości konserwatywnych jak PIS. PIS to ludzie którzy są neo-faryzeuszami, wykorzystują Kościół, pobożność do celów politycznych.

4. Kompletnie nie obawiam się, że za sprawą Trzaskowskiego lewicą zacznie odgrywać większą rolę w Polsce. Bez urazy, ale agresywne lewactwo to straszna zaraza, swoim zachowaniem odpychają oraz zrażają do siebie ludzi. Na dłuższą metę idee lewicowe upadają samoistnie i nie ma sensu się tego obawiać. Pokrzyczą, porobią zamieszania a potem Biedroń czy partia lewicowa dostanie 2%.

#konfederacja #4konserwy #neuropa #bekazpisu #wybory #polityka
M.....k - Głosowałem na Bosaka i Konfederację, jestem konserwatystą, ale teraz zdecyd...

źródło: comment_1593421147l0zLVUnNnRsfQUrflFOW6E.jpg

Pobierz
  • 127
  • Odpowiedz
@Mr_kolek: PIS to ma dużo grzechów, a ty wybierasz te nieprawdziwe. Ta sytuacja z koronowirusem była zaskoczeniem dla całego świata, żaden duży kraj nie zachował się idealnie. W marcu nie było jeszcze wiadomo dużo o mechanizmach tego wirusa, więc robili paniczne ruchy, takie same jak reszta świata. Takie same maski i respiratory kupili w Czechach, Ameryce i Europie Zachodniej. W marcu PIS zachował się tak jak trzeba była, wzorowo unikneliśmy epidemi
  • Odpowiedz
Wygrana Trzaskowskiego to paraliż Polski na kolejne 5 lat, zero dużych projektów, zero reform, zero spójnej polityki zagranicznej.


@lukiboys: No, przez te 5 lat PiS narobił dużych projektów, że ho ho (wymień jeden), i reformy jakie zajebiste, a już polityka zagraniczna wypasiona (powiedz mi, jaki PiS ma plan, gdy Trump przerżnie wybory?). Trzaskowski w polityce zagranicznej to linia do UE i amerykańskich demokratów, a w wewnętrznej blokowanie dalszych "reform" w rodzaju
  • Odpowiedz
@Andreth: że jak? Podpisanie karty LGBT, i popieranie związków partnerskich czy tam małżeństw homo to typowa lewica. Platforma już dawno idzie ręka w rękę z SLD.
  • Odpowiedz
@Andreth: Takich projektów było dużo, chcesz jeden to masz ostatni duży: tarcza antykryzysowa, którą z Trzaskowskim jako prezydentem do tej pory by nie uchwalili. A polityka zagraniczna jest na ten moment taka jak trzeba, tylko widać że nie masz na ten temat zielonego pojęcia. Nie ma znaczenia kto wygra w USA, i tak będą stawiać na Polskę, warunek jest jeden - blokować Niemców, Ruskich i Chińczyków w Europie Wschodniej. A polityka
  • Odpowiedz
@Mr_kolek: PIS to ma dużo grzechów, a ty wybierasz te nieprawdziwe. Ta sytuacja z koronowirusem była zaskoczeniem dla całego świata, żaden duży kraj nie zachował się idealnie. W marcu nie było jeszcze wiadomo dużo o mechanizmach tego wirusa, więc robili paniczne ruchy, takie same jak reszta świata.


@lukiboys: w przypadku kryzysu określa się plan działania z pomocą ekspertów. Dobrego kierownika oceniasz po zachowaniu, a nie tylko po skutkach. Polska przeszła
  • Odpowiedz
Podpisanie karty LGBT, i popieranie związków partnerskich czy tam małżeństw homo to typowa lewica.


@Matpiotr: przecież prawica z cywilizowanych zachodnich krajów też to popiera, np. Trump. Tylko wschodnia dzicz ma z tym problem.
  • Odpowiedz
Podpisanie karty LGBT, i popieranie związków partnerskich czy tam małżeństw homo to typowa lewica.


@Matpiotr: Tylko nie sprawdzaj, jakie partie w Europie Zachodniej i UK głosowały za związkami partnerskimi, bo nie wyjdziesz z tego szoku.

A, i broń Boże nie sprawdzaj, kto jest obecnym ministrem bezpieczeństwa (poprzednio sprawiedliwości) w rządzie ultraprawcowego Netanyahu. Ładna rodzina, prawda?
Andreth - > Podpisanie karty LGBT, i popieranie związków partnerskich czy tam małżeńs...

źródło: comment_1593423515fx6nAfOws8EvLrATBcobIQ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Mr_kolek: To dlaczego Polska przeszła epidemie łagodnie, skoro działania PiSu były tak tragiczne? I jak określisz to co się stało we Włoszech, Hiszpanii, WB, USA, Białorusi, Rosji, Brazylii, Szwecji, Portugalii, Belgii i Holandi itd można wymieniać pewnie ze 150 krajów które sobie poradziły gorzej od nas.

W większości są to kraje bardziej rozwinięte, bardziej demokratyczne, gdzie były ich plany i eksperci?
  • Odpowiedz
@Mr_kolek: To dlaczego Polska przeszła epidemie łagodnie, skoro działania PiSu były tak tragiczne? I jak określisz to co się stało we Włoszech, Hiszpanii, WB, USA, Białorusi, Rosji, Brazylii, Szwecji, Portugalii, Belgii i Holandi itd można wymieniać pewnie ze 150 krajów które sobie poradziły gorzej od nas.

W większości są to kraje bardziej rozwinięte, bardziej demokratyczne, gdzie były ich plany i eksperci?


@lukiboys: zajmuje się zawodowo zarządzaniem więc wiem że efekt
  • Odpowiedz
przecież PO nie ma szans wygrać wyborów. W ogóle nie wiem skąd pomysł że jak Duda przegra to rząd PiS się rozpadnie xd


@Gangessior: jak to skąd? Trzaskowski może szantażować wetem i blokować ustawy ważne dla PiS.
  • Odpowiedz