Wpis z mikrobloga

Głosowałem na Bosaka i Konfederację, jestem konserwatystą, ale teraz zdecydowanie zagłosuję na Trzaskowskiego. I to pomimo, że mam o nim kiepską opinię. Czemu? Z kilku powodów:

TLDR: głosuję przeciwko Dudzie, bo to Duda i PIS jest największym zagrożeniem dla idei prawicowych, a nie lewica.

1. Trzaskowski sam nie jest w stanie uchwalić żadnej ustawy. Dopóki PO nie ma rządu Trzaskowski jest niegroźny. Do tego jest niewielka szansa, że Trzaskowski zawetuje ustawę PISu chociażby żeby zrobić im na złość. Do tego jeśli uda się Trzaskowskiemu zniechęcić ludzi do PISu to znaczna część przejdzie do Konfederacji.

2. Największym wrogiem dla PISu jest Konfederacja, bo to Konfederacja jest bezpośrednią alternatywą dla ich wyborców, dlatego PIS i tym samym Duda będzie robił wszystko co możliwe żeby dewaluować Konfederacje. W efekcie tego Duda w 2023 będzie insynuował bzdury typu że Konfederacja to agentura obcego państwa, a PIS jest piękny i wspaniały.

3. Nikt tak nie psuje wizerunku wartości konserwatywnych jak PIS. PIS to ludzie którzy są neo-faryzeuszami, wykorzystują Kościół, pobożność do celów politycznych.

4. Kompletnie nie obawiam się, że za sprawą Trzaskowskiego lewicą zacznie odgrywać większą rolę w Polsce. Bez urazy, ale agresywne lewactwo to straszna zaraza, swoim zachowaniem odpychają oraz zrażają do siebie ludzi. Na dłuższą metę idee lewicowe upadają samoistnie i nie ma sensu się tego obawiać. Pokrzyczą, porobią zamieszania a potem Biedroń czy partia lewicowa dostanie 2%.

#konfederacja #4konserwy #neuropa #bekazpisu #wybory #polityka
M.....k - Głosowałem na Bosaka i Konfederację, jestem konserwatystą, ale teraz zdecyd...

źródło: comment_1593421147l0zLVUnNnRsfQUrflFOW6E.jpg

Pobierz
  • 127
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mr_kolek: Trzaskowski dzisiaj też mówi że głosował na Konfederację :) zaraz na wykopie wyjdzie że najbardziej za konfederacją jest TVN i Biedroń:D
  • Odpowiedz
lewactwo to straszna zaraza, swoim zachowaniem odpychają oraz zrażają do siebie ludzi


@Mr_kolek: ale twoja grupa obraźliwymi hasłami, gdzie większość z was obraża innych jeszcze bardziej zraża cywilizowanych ludzi. I lewak, lewactwo słyszy się częściej od was niż od neuropków nt. tzw. prawaków. Nie bez powodu konfa kojarzy się z sebami narodowcami spod bolski wyklętej XD

Na dłuższą metę idee lewicowe upadają samoistnie


@Mr_kolek: nie upadają, bo sukcesywnie
  • Odpowiedz
Bez urazy, ale agresywne lewactwo to straszna zaraza, swoim zachowaniem odpychają oraz zrażają do siebie ludzi.


@Mr_kolek: dlatego trzaskowski nie wygra bo jest zbyt czesto wiązany z lewicą
stawiam 60% duda 40% trzaskowski
  • Odpowiedz
Trzaskowski-prezydent będzie wetował na potęgę, bo tego oczekuje od niego partia oraz ich wyborcy. Program totalnej opozycji to anty-pis i takim anty-pisem będzie Trzaskowski.


@XdareckiX: Osobliwie będzie wetował te ustawy, gdzie PO głosuje razem z PiS, czyli jakieś 75%. Totalna, powtarzam, TOTALNA opozycja.

Konfederacja: Hurr, durr, POPiS, razem
  • Odpowiedz
@kebab_z_kota: na pewno bliżej mu do prawicy niż Trzaskowskiemu który zgarnął elektorat lewicy. Za 3 lata PIS nie będzie miał większości, będzie potrzebował Koalicji. Konfederacja nigdy sama rządzić nie będzie. Ciekawe z kim chcą rządzić, z tymi co ich pałowali na Marszach Niepodległości i nazywali ich "skrajną prawicą", czy z tymi co starali się ich zmarginalizować ?
  • Odpowiedz
@on_83: nie wiem jak można mówić, że gościowi który chwali się r-------------m kasy na socjal jest bliżej do prawicy niż innemu. Konfederacja ma szanse rządzić jeśli porzuci swoje z-----e katolskie nawyki, może ta garstka wolnościowców w środku się obudzi i zmarginalizuje narodowe gwoździe, przez 3,5 roku może się tu jeszcze dużo zmienić. Ale nie zmieni się nic jak dudeł się przedłuży. pisiory muszą oberwać, żeby konfederacja się wybiła, w innym
  • Odpowiedz
@kebab_z_kota: no coż, z prawicowej partii chcesz zrobić lewicowo liberalną. Co z tego że przebiją 10%, żeby rządzić samemu musieliby mieć ponad 40%.. więc takie bajeczki możesz wciskać, ale nie mi. Co do socjalu to zgodziłbym się w 100% ale wtedy gdyby Niemcy, Holandia, UK, Norwegia, Dania, Szwecja, Belgia, Francja, Austria, Szwajcaria, itd itd. nie wspierała socjalnie swoich obywateli. Polska ma się wyludnić? może już nie pamietasz bezrobocia na poziomie
  • Odpowiedz
no coż, z prawicowej partii chcesz zrobić lewicowo liberalną.


XD. Napisałem o katolstwie i z automatu zostałem lewakiem? Nie rób k---y z logiki, proszę. Tylko marginesy lubią skrajności i to co Bosak z Braunem przedstawiają czasami to właśnie pożywka dla marginesów.

Co do socjalu to zgodziłbym się w 100% ale wtedy gdyby Niemcy, Holandia, UK, Norwegia, Dania, Szwecja, Belgia, Francja, Austria, Szwajcaria, itd itd. nie wspierała socjalnie swoich obywateli. Polska ma się wyludnić? może już nie pamietasz bezrobocia na poziomie 10-12% i gigantycznej skali migracji na zachód. Wyludnianie kraju to nie jest sposób na jego rozwój


@
  • Odpowiedz
@kebab_z_kota: orientujesz się w ogóle jakie mieliśmy bezrobocie w PL? Nie dość, że mieliśmy z mln pracujących Ukraińców to i tak bezrobocie najniższe w historii.
A co do Katolstwa, to ja jestem ateistą, ale dokładnie widzę co się dzieje na zachodzie europy, więc zdecydowanie wole babcie z różańcem, która jest ZEROWYM zagrożeniem, niż niezrównoważonych arabów z maczetami nawołującymi do modlitwy..
on83 - @kebabz_kota: orientujesz się w ogóle jakie mieliśmy bezrobocie w PL? Nie dość...

źródło: comment_1593450001TCnqsGiFS8QjBFoAsRvSQw.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Mr_kolek: jestes konserwatysta i glosujesz na trzaskowskiego? Czemu nie na Biedronia?
Czy w tym wypadku konserwatyzm pochodzi od jedzenia duzej ilosci konserw lub zywnosci konserwowanej chemicznie?
Przeciez ten czlowiek to nie dosc, ze lewak, to jeszcze wycina takie numery w Warszawie, ze glosowanie na niego to obciach dla kazdego konserwatysty - trzaskowski to progresywny lewak. Stoi w dokladnej sprzecznosci z pogladami prawicowych konserwatystow.
Pis tez jest lewicowy, tak samo jak
  • Odpowiedz
@Mr_kolek: ewentualne nieporozumienia na linii prezydent - większość parlamentarna prowadzące do rozwiązania rządu wydają mi się korzystne dla konfederacji która aktualnie jest na fali i idzie do góry jak i ogólnie dla demokracji chociażby ze względu na perspektywę wejścia nowej siły od hołowni
  • Odpowiedz
@on_83: to jeszcze raz, naprawdę sądzisz, że rozdawnictwo przyczyniło się do naszego względnie niskiego bezrobocia? odkładając procenty na bok, mówimy nadal o milionie osób. Nasza stopa bezrobocia jest tak samo zasługą rządu jak ostatnie spadki cen paliw - wyobraź sobie jak lepiej mogłoby być, gdyby podejmowane były decyzje w interesie obywateli.

Też jestem. Nie lubię tego i tego. Jak widzę jak w TVP na wizji wszyscy wstają i zaczynają trzaskać
  • Odpowiedz