Wpis z mikrobloga

T7G #gothicfabularnie

* * * * *

KARTA POSTACI

* * * * *

Stary Obóz

Wielka kopalnia była teraz największą dumą “czerwonych” przywódców. Jednak aby tak pozostało należy dopilnować sprawnego działania wszystkich nowych maszyn oraz uczciwej pracy kopaczy. Ian, zarządzający wydobyciem na jej terenie, robił kolejny już obchód wokół ich najnowszego dzieła.

- Spokojnie szefie, tosz to machina od samego króla. Nie wcisnął by nam jakiegoś kitu przecież, co nie? - próbował uspokoić Ian Snake którego zadaniem było dopilnowanie obróbki wydobytej rudy.

- O to się akurat nie martwię już. Teraz próbuję znaleźć sposób żeby jeszcze to usprawnić.

- Usprawnić? A na co się tak wysilać? Przecież i tak już mamy znaczącą przewagę posiadając to cudo.

- Dobrze wiesz że Gomez ceni sobie ludzi którzy zdobywają dla niego więcej rudy. Jeśli uda mi się opracować coś co poprawi nasze możliwości przerobowe co będzie dla mnie prosta droga do posadki na zamku zamiast w tej norze.

- Więcej rudy? To może podbij po prostu kolejną kopalnię. Nic nie daję więcej rudy niż posiadanie więcej miejsc do wydobycia.

- Czy ja ci wyglądam na odkrywcę? - spytał się Ian odrywając na chwilę wzrok od machineri - Jestem budowniczym i byłym górnikiem, więc staram się znaleźć sposób tutaj bo znam się na tym. Poza tym gdzie niby znajdziesz kolejną kopalnię? Odbijesz od Nowego Obozu? Rozniosą nas zanim się w ogóle zbliżymy do bramy, a nawet nie wiem gdzie dalej trzeba iść.

- Jak to gdzie? W górę.

Ian popatrzył na Snake’a jak na idiotę

- No co się głupio patrzysz panie górnik? Ruda zawsze była, jest i będzie w górach.

Nowy Obóz

Lewus i Krzykacz siedzieli pod drzewem nieopodal jeziora. Często przychodzili tu na ryby mimo iż nikt nigdy żadnych nie widział w wodach nad tamą. Obaj przez kilka minut ostrożnie obserwowali ścieżkę prowadzącą w stronę obozu. Gdy byli już pewni że nikt za nimi nie podążał wstali i ruszyli w dalej wzdłuż ścieżki, która teraz była już tylko ledwie widocznym w zaroślach szlakiem.

- Te słyszałeś co się stało z Laszlo ostatnio? Gość wrócił do obozu, klepną sobie przy ognisku i sekundę później zaczął się z bólu zwijać jakby go tuzin krwiopijców dźgało.

- Taaa, słyszałem. Ale już mu lepiej. Doktorek mu jakieś puszczanie krwi robił czy inne takie gusła. Biedaka na miksturę leczniczą nawet nie było stać he he he.

- I bardzo dobrze. Jak tak mają wyglądać “żołnierze” Lee to niedługo będziemy mogli spokojnie przejąć ten #!$%@?łek dla siebie.

Obaj szkodnicy dotarli do porośniętej roślinami skarpy. Jeszcze raz obejrzeli się za siebie a następnie zniknęli za porastającym skały bluszczem.

Obóz bractwa

- Jaśnie Oświecony, wszystko gotowe. - przekazał dobrą nowinę Kalom.

- Kadzielnice sprawne?

- Dymią aż miło. Jak wcześniej byłem sceptycznie do tego nastawiony tak teraz myślę że mają one sens.

- Mhm. Pieśni i zaklęcia z obelisku przetłumaczone?

- Oczywiście, nasi adepci sztuk magicznych wywiązali się znakomicie.

- Doskonale. Czy mamy odpowiednio duży zapas ziela?

- Według moich szacunków mamy wystarczająco dużo do przeprowadzenia rytuału.

- Chwała niech będzie Śniącemu - odetchną z ulgą Y’berion wykreślając ostatni punkt z listy. - Ogłoście więc wszystkim w obozie aby przygotowali się na jutrzejsze Przebudzenie.

Zebrani w świątyni guru skinęli twierdząco głowami i ruszyli zawiadomić swych uczniów.

* * * * *

Czas na podjęcie akcji w tej turze jest do poniedziałku (29 VI), do godziny 22:00.
Ex2light - T7G #gothicfabularnie

* * * * * 

KARTA POSTACI

* * * * * 

Star...

źródło: comment_1593329504SwMt95e55cC6i4ZbGSQo9A.jpg

Pobierz
  • 8