Wpis z mikrobloga

Zapraszam do wykopania, bo napracowanko: Dlaczego przegryw przegrywa a wygryw wygrywa?

Zjawisko nazywa się “efektem zwycięzcy”. Jedno zwierzę konkuruje z osłabionym przeciwnikiem i wygrywa, dzięki czemu jest bardziej prawdopodobne, że wygra drugi mecz lub porwie się na silniejszego przeciwnika. Kiedy zwierzę, >nawet ryba<, czy człowiek, wygrywa, następuje uwalnianie testosteronu i dopaminy w mózgu. Z czasem zmienia to całą strukturę czyniąc mądrzejszymi, pewniejszymi i zdolnymi do podejmowania większych wyzwań niż wcześniej.

Wołam osoby plusujące ten post tak jak pisałem, czekam na Wasz feedback (proszę, lubię czytać feedback).

#przegryw #ciekawostki
ArseneWengerTheAnimatedSeries - Zapraszam do wykopania, bo napracowanko: Dlaczego prz...

źródło: comment_15930065687Vsx8gCJ1S18BAZLPJTkhD.jpg

Pobierz
  • 19
@ArseneWengerTheAnimatedSeries: Spoko materiał. Film dobrze tłumaczy to zjawisko i już w latach szkoły podstawowej można było zauwazyć że jednych do gry w piłkę wybiera się jako pierwszych, a lamusów jako ostatnich. Ci sprytni i silni grają w ataku, grube lub słabo biegające lamusy na bramke. Już wtedy premiowane są osobniki z lepszą sprawnością i fizycznością (geny). Tak samo wiele zespołow piłkarskich przed sezonem robi sparingi z gorszymi drużynami bo nawet taka
@bonuswkomentarzu: Ja nie napisałem że to w 100% przypadkach tak było, ale zazwyczaj juz wtedy jedni odstawali, drudzy nie. Skoro geny dobre, umiesz w kontakty międzyludzkie a na widok dziewczyny nie pocisz sie i nie robisz czerwony jak burak jak brzydcy faceci to spoko. Ten filmik nie poruszył też tego że w jednej kategorii można wygrywać, a w drugiej być słabym.