Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, pomocy, co robić? W grudniu wydałem oszczędności życia na kupno mieszkania. Po tygodniu ulew całe osiedle jest pełne usterek. Poniżej zdjęcie wjazdu do garażu, który się dosłownie zapada. Dodatkowo co 2-3 dni wywala rury odpływowe w garażu, przez co go zalewa. Dzień w dzień chodzą osuszacze wind, a koszty prądu mają ponieść mieszkańcy. Ściany w klatkach zaczynają przeciekać. Deweloper zwleka z przeniesieniem notarialnym własności, więc nawet nie ma jeszcze wspólnoty. Co robić? Jakie mieszkańcy mają prawa? Jak zmusić dewelopera do napraw? Może jest tutaj ktoś z mediów warszawskich dlatego wołam ludzi z tagów #warszawa #prawo #mieszkanie #deweloper. Inwestycja to Moja Ochota w Warszawie. Jestem załamany :(

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ef0c5460db94d7506cddbeb
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt

[===================================.....] 87% (204zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 1 lat działania AMW!
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mirki, pomocy, co robić? W grudniu ...

źródło: comment_1592837950K3XuG91CKwWRpLbFZSNn46.jpg

Pobierz
  • 81
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: A niech mi ręka uschnie i piorun strzeli, aby kiedykolwiek pomyśleć o zakupie nowego mieszkania. Wydawać by się mogło, że płaci się za świeżo co postanowiony blok, aby mieć gwarancję solidniści wykonania i wygód z tym związanych. Widziałem już odpadające barierki, czy nawet całe balkony. Elewacje które po 2 latach wymagały gruntownej naprawy. Parkingi podziemne przy niewielkiej ulewie zamieniające się w baseny. A wisienką na torcie były używane podkłady
  • Odpowiedz
Mirku pracuje na instalatorów i od lat jeżdżę tamtędy mijając, Twoje osiedle kiedy je budowali. Deweloper ma jakaś renomę na rynku, wiec po przyciśnięciu go konkretnym nie będzie ryzykował złej opinii zwłaszcza ze obok na lopuszanskiej buduje duże osiedle i ma ekipy do podesłania od ręki . Trzymaj się @ps tez myślałem żeby tam się osiedlić, ale wybrałem skorosze :)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Może i robimy #!$%@?, ale kto robi dobrze? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak na poważnie - deweloper na podstawie przepisów o rękojmi jest obowiązany do usunięcia wad. Warto też sprawdzić, czy nie ma gwarancji należytego wykonania (np. w formie ubezpieczenia albo kaucji albo gwarancji bankowej, ale w to ostatnie to wątpię). A jeżeli zwleka z przeniesieniem własności, to przecież jest ujawnione roszczenie w księdze
Celinka95 - @AnonimoweMirkoWyznania: Może i robimy #!$%@?, ale kto robi dobrze? ( ͡° ...

źródło: comment_15929208598Ie8a0v223g0hcE0wKAHWe.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
ale wybrałem skorosze


@Znikajacy_punkt: z pierwotnego?
W tym czasie, w jakim był oddawany ten blok na skoroszach chyba nie za bardzo już coś było z pierwotnego.
Ale mam znajomą, która tam mieszka i to całkiem fajna miejscówka.
Poza tym, że 10 lat temu widziała łąki, a teraz już jest zastawiona blokami dookoła
  • Odpowiedz