Wpis z mikrobloga

@Lonesome_road: @blablaelotrzydwazero: była taka partia, roberta gwiazdowskiego Polska Fair Play, nie miala nawet garstki glosow czy zwolennikow. Tak poza tym to kombinacja prawicowa gospodarka i lewicowa obyczajowosc ktora niby byscie glosowali jest niemozliwa, bo nie da się miec niskich podatkow a jednoczesnie panstwa opiekunczego ktore wszystkich lubi i walczy o prawa ucisnionych.

Bo to co checie to żeby było miło i wam i niepelnosprawnym, starym, chorym, wykluczonym.
To tak nie
Powstała. Nazywała się Nowoczesna, ale jej lider nie miał talentu do prowadzenia partii, otoczył się miernotami, a koniec końców partia stała się przystawką dla PO.


@Erland_Rudholm: Libertarianizm to nie są po prostu poglądy liberalne światopoglądowo i gospodarczo. Szczególnie, że ciężko je od siebie w wielu ważnych kwestiach oddzielić. Czy legalizacja wszystkich narkotyków to światopogląd czy liberalizm gospodarczy? A powszechne prawo do posiadanie broni? A brak zakazu dyskryminacji? Libertarianizm to przede wszystkim
Co czerwony baron mówi dzisiaj o UE, dalej polexit twardo? Bo z tego co kojarzę to właśnie tutaj w temacie popłynął w siną dal i ciężko na niego przez to mi zagłosować.
Tak poza tym to kombinacja prawicowa gospodarka i lewicowa obyczajowosc ktora niby byscie glosowali jest niemozliwa, bo nie da się miec niskich podatkow a jednoczesnie panstwa opiekunczego ktore wszystkich lubi i walczy o prawa ucisnionych.


@RubinWwa: a kto ci powiedział że prawa i obrona mniejszości to rzucanie hajsu na państwo opiekuńcze?

Wystarczy dać wszystkim równe prawa tak żeby nikt nie był faworyzowany i chronić tych praw bez względu na to kim
@r333m4k444:

przynajmniej centro-lewicową światopoglądowo


co przez to rozumiesz? jakie postulaty centro-lewicowe miałaby mieć taka partia?

@Royal_Email:

Czy światopogląd jest aż tak istotny?

czy moge ci napluć w ryj jeśli obiecam że cie nie okradne?


daj przykład takiego plucia w ryj w wersji konserwatywno-liberalnej
@schinesghe:

Stanisław Żółtek (Kongres Nowej Prawicy) powiedział, że nie należy się wtrącać do tego, jak ktoś żyje, jakie ma preferencje seksualne.

Ale ta, mówił że rozwiązaniem tego problemu jest też znieść podatek spadkowy
@lisiarz: aha, coś takiego powiedział. no to chyba każdy nawet konserwatywny kandydat jest tego zdania. tylko że oni proponują raczej ułatwienia dla wszystkich a nie tworzenie w prawie jakiejś nowej grupy wyjetej spod tej "dyskryminacji" bo to nie miałoby sensu
Dlatego nie mam na kogo głosować, bo niby wszystko fajnie, gospodarczy liberałowie, ale światopoglądowe są zbyt konserwatywni dla mnie. Czekam na partię libertariańską.


@blablaelotrzydwazero: @nikifor: @lisiarz: Ja tam (nie) liczyłbym na połączenie raczej niemożliwe/niewygrywające wyborów w tym świecie, które jednak z pewnością zmieniłoby Polskę na lepsze, czyli partię/kandydata na prezydenta: