Wpis z mikrobloga

Zauważyłem, że ostatnio po alkoholu zle czuję się psychicznie. Nie chodzi o kaca, ale to co się dzieje potem. Wypadła mi impreza w piątek. Jeszcze dzisiaj czuję lęk nie chce mi się wychodzić z łóżka i nie mam motywacji w dodatku robię się otępiały. Kiedyś tak nie miałem. Czzym można sobie pomóc Chyba to jakaś depresja? #depresja #alkoholizm #narkotykizawszespoko #medycyna #lekarz #gownowpis #przegryw #pytanie #kiciochpyta
  • 21
no mam tak, e jak zacznę to się chcę bardziej. Miałem 2 miesiace przerwy, ale zauważyłem, że przy małej ilosci np. po 5 piwach psychika siada na tydzien
@Xabitka10 sprawdź sobie czy nie masz problemów z ciśnieniem albo tętnem

Ja zawsze po chlaniu mega giga kac i nawet jak mi przejdzie to mam cały dzień #!$%@? bo nie mam na nic siły i nie chce wstawać wogole

Od środy zaczynam jeść bisocard :)
Alkohol to depreseant. W końcu i ciebie dopadło...depresyjne #!$%@?ło.


@BeerGrills: xD

Chcę dodać, że nie pije często. Raz na tydzien lub dwa tygodnie


@Xabitka10: ja tez nie raz, na rok lub dwa. Widzisz różnice?

Generalnie śmiecham z braku logiki

pije alkohol

po alkoholu czuje się źle

Jak sobie pomoc? To depresja?


Nie wiem, może przestać pić? To wydawałoby się najbardziej sensowne
@BeerGrills:
Ja nigdzie nie powiedziałem, że alkohol nie wpływa negatywnie na działanie mózgu i że nie może wywołać objawów depresyjnych.
Delikatnie zwróciłem Ci tylko uwagę na często popełniany błąd, który zresztą też sam przez długi czas powielałem.

wikipedia:

Depresanty – grupa środków psychoaktywnych działających depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (uspokajająco, relaksująco, usypiająco, przeciwlękowo i spowalniająco).

Nie należy łączyć działania depresantów z objawami depresji, jednej z postaci zaburzeń afektywnych; są to pojęcia
Nie należy łączyć działania depresantów z objawami depresji, jednej z postaci zaburzeń afektywnych; są to pojęcia niezwiązane ze sobą. Antydepresanty, leki stosowane w depresji nie mają działania antagonistycznego w stosunku do depresantów.


@mindrape: Umiesz czytać ze zrozumieniem ? Nie będę ci tego tłumaczył. Kumaci zrozumieją o co chodzi.