Wpis z mikrobloga

@przemianawdzika: Nie musisz mieć studiów skończonych za granica żeby w consulting robić xD Musisz znać biegle angielski (a najlepiej dwa języki) i po prostu znać się dobrze na temacie
  • Odpowiedz
@przemianawdzika: Różnie bywa. Czasami są zdesperowani i dopuszcza. Teraz fakt faktem przez epidemie się trochę rynek pracy zmienił. Zawsze możesz po „zwykłych” studiach pójść na 1-2 lata do pracy w np. EY, a potem uderzać w consulting.
  • Odpowiedz
@przemianawdzika: Consulting jest bardzo rozległym tematem :P u mnie jako korpo IT consulting to osoby, które znają super dobrze jakiś jeden wąski temat techniczny + mają dobre gadane i potrafią się sprzedać dobrze. I oczywiście znają przynajmniej biegle angielski ;) Teraz nawet idą w takim kierunku żeby dana osoba umiała się super sprzedać, prezentować, ogólnie być dobra w soft skillach, mieć tylko smykałkę do technicznych tematów i oni reszty już
  • Odpowiedz
@kacper2006pl: @przemianawdzika: mozna bez doswiadczenia, po prostu zaczynasz od stazu. Tylko musisz byc wzorowym studentem i miec jakies wieksze osiagniecia. Do McK najciezej sie dostac chyba, popatrz jeszcze ma BCG i Baina. Duzo materialow w necie jest zakladajac ze cos tam masz jako edukacje lepszego.
  • Odpowiedz
@przemianawdzika: Też interesuje się tematem i po dość obszernym researchu (Linkedin, artykuły itp.) mogę coś powiedzieć. Zacznę od takiej hipotezy, że trudniej się dostać do tych 3 topowych firm MBB, niż np. do Googla czy FB. W topowych firmach technologicznych patrzą ogólnie na Twoje skile i można tam się dostać po przeciętnej uczelni. W czołówce konsultingu powiedziałbym, że jest taki schemat: Kończysz topową uczelnię na Zachodzie, wtedy to easy game,
  • Odpowiedz
@mnich9494: Ja dodam jeszcze, że też się trochę interesowałem tematem i znam paru pracujących w MBB - w sumie oprócz McKinseya to w pozostałych jest dużo osób co chociaż te mgr robiły na SGH, bez tego to raczej nie znam przypadków.

Sam bym chciał spróbować, ale niestety nie mieszkając i nie studiując wcześniej w Warszawie miało się ograniczone horyzonty i szans nie mam na takie coś ( ͡° ʖ
  • Odpowiedz