Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@BrakNazwyUzytkownika Jak miałem swojego Ilizarowa (konstrukcja że zdjęcia) to w szpitalu stwierdzili, że symuluję ból... Finał historii był taki, że po kilku dniach jak było kiepsko ze mną zrobili wymaz z rany i wyszła im jakaś bakteria - momentalnie z moimi wynikami cały oddział został wysprzątany i odkażony. A chciałem tylko napisać, że można jeszcze punkt D dodać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Banndit: ale w przypadku stanu zapalnego j/w są tez inne sposoby na wysnucie podejrzenia zakażenia miejsca operowanego - wykładniki stanu zapalnego, obrzęk, wyciek treści ropnej etc
To co pisze jest na podstawie aktualnych wytycznych - pacjent ma odczuwać ból w skali NRS bodajże w okolicach 3. Nie leczenie silnego bólu tj >6 jest uważane za błąd medyczny
Oj boli boli, 4 razy to przeszedłem i zdobyłem w sumie +29cm w jednej nodze. Gdyby nie to ustrojstwo, zamiast chodzić prosto, kręciłbym się w kółko ;)

Współczuję mocno Mireczku i trzymaj się mocno. Z doświadczenia polecam nie przesadzać z tramalem, nie brać cetonalu w zastrzyku w tyłek. Najskuteczniejszy jest cewnik prosto w plecy i pompa z stałym znieczuleniem od pasa w dół.
@vipcypr8 Na szczęście nie mamy cen amerykańskich. Wg rozliczenia z NFZ to 10 lat temu nawet 10 000 zł w sumie z 4 miesiącami w szpitalu to nie kosztowało. Od tego czasu to dużo więcej to na pewno nie wynosi.
I nie szyny tylko aparatu - aparat Ilizarowa się to ustrojstwo zwie.