Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki i Mirabelki, prawie 12 lat na wypoku, nie jedno aferę się widziało ale teraz potrzebuje waszej pomocy. U mojego #rozowypasek zdiagnozowali chorobę nowotworową krwi i czeka ją przeszczep szpiku kostnego. Mamy dwójkę małych b0mbelków i przydało by się żeby pamiętały Madke.

Aby przeszczep mógł się odbyć, musimy znaleźć odpowiedniego Dawcę czyli jej “bliźniaka genetycznego”.
Proszę, zarejestrujciesię w bazie DKMS jako potencjalni Dawcy szpiku.Rejestracja jest bardzo prosta, zajmuje około 5 minut (wystarczy zamówić pakiet, pobrać wymaz z jamy ustnej i odesłać). Przeszczep szpiku w 80% odbywa się z krwi obwodowej Dawcy a pobieranie szpiku z kręgosłupa czy talerza kości biodrowej to mit. Dawcą szpiku może zostać każda zdrowa osoba pomiędzy 18 a 55 rokiem życia. Namówcie również do rejestracji w bazie najbliższych.

[Link szczegółów i rejestracji tutaj]( https://www.dkms.pl/pl/razem-dla-malgosi)

Pamiętajcie również, że Dawcy przysługują również liczne przywileje.
Przywileje

Obecnych dawców lub tych, którzy chcieliby a nie mogą nimi zostać proszę o plusiki.
A ponieważ dobro wraca to Mirasek z najbardziej zaplusowanym komentarzem może wybrać fundację na którą przeleję 15gr za każdego plusa z tego posta (z limitem 10k plusow bo musi cos zostać dla dawcy na piwo ;) .

#dkms #nowotwor #dajszpik #szpik #dawcaszpiku #czujedobrzeczlowiek #przeszczep #krwiodawstwo #dobrowraca
Pobierz lipek691 - Cześć Mireczki i Mirabelki, prawie 12 lat na wypoku, nie jedno aferę się w...
źródło: comment_1592232693eiWtYGtajuY8mhEQmM6vjP.jpg
  • 293
@lipek691: zapisałem się na początku roku podczas ich akcji w galerii handlowej. Polecam każdemu. Nic nie boli i krówkę można dostać (takom dobrom ()). Fajnie, jakby udało mi się dzięki temu komuś pomóc.
@lipek691: Trzymajcie się i nie dajcie się ( ) Jestem już od 5 czy 6 lat w bazie i udało się znaleźć mojego bliźniaka ale niestety 2razy juz odwołali moją gotowość na pobranie (,) Trzymam kciuki aby wam się poszczęściło! ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@jonik:

Na cztery dni przed pobraniem oraz w dniu pobrania Dawca przyjmuje podskórnie czynnik wzrostu G-CSF (aplikowany po odpowiednim przeszkoleniu przez samego Dawcę lub przez personel medyczny). Substancja ta ma działanie zbliżone do hormonu i powoduje uwolnienie komórek macierzystych, występujących głównie w szpiku kostnym, do krwioobiegu. Substancja ta występuje również naturalnie w organiźmie człowieka w innych sytuacjach, np. w trakcie przechodzenia infekcji. Po zakończeniu podawania czynnika wzrostu komórki macierzyste selekcjonowane są
@lipek691: Powodzenia, jeśli cię to pocieszy, to pielęgniarka w szpitalu mówiła mi jak sam oddawałem szpik, że z roku na rok są coraz większe szanse na znalezienie bliźniaka genetycznego ʕʔ
Przy okazji - jeśli ktoś miałby pytania, bo zastanawia się czy zapisać i coś go męczy, to zapraszam, znam z autopsji proces oddania szpiku, także może kogoś udałoby się namówić ;)
Jestem w bazie dawców szpiku od 2002 roku. 18 już lat i mam nadzieje, że nikt nie będzie potrzebował mojej pomocy. Ale gdy już dojdzie do takiej sytuacji nie zawaham się ani sekundy. No i ZHD 22 litry here :D Zdrówka życzę Mirabelko!