Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 791
#boldupy #wtf #oswiadczenie #antynatalizm

Cholera, tego to ja nigdy nie zrozumiem. Osoby niepełnosprawne generujące kolejne osoby niepełnosprawne, które poza paroma wyjątkami "którym się fartnie" będą miały przechlapane od samego startu.

Wiem, że nie mi oceniać wartość życia ludzkiego i jego szczęście, ale jak dla mnie to przejaw skrajnego egoizmu takich osób i pewniego rodzaju wynaturzenia. Ciekawe czy ten bobas w wieku nastu lat podziękuje swoim rodzicom za to że przyszło na swiat spędzając połowę swojego czasu w gabinetach lekarskich z powodu szeregu dolegliwości zdrowotnych.
innigri - #boldupy #wtf #oswiadczenie #antynatalizm 

Cholera, tego to ja nigdy nie z...

źródło: comment_1591784017Rd0H5oqZPHGBwGklIgifEo.jpg

Pobierz
  • 206
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@marcus1a: taa, miłość. Miłość da się zdefiniować naukowo i nie ma w tym nic magicznego. O tym, czy ktoś jest sprawny decyduje to, jaka byłaby jego rzeczywistość, gdy dookoła niego i innych z mutacjami/deformacjami zabraknie osób pełnosprawnych.
  • Odpowiedz
@Jestem_robotem123: Sugerujesz, że na świecie nie istnieją ludzie, którzy są totalnie uwięzieni w swoich ciałach? xD Byłeś choćby charytatywnie w jakimkolwiek szpitalu z chorobami przewlekłymi, neurologicznymi? Oglądasz kiedykolwiek "uwagę" na tvn, cokolwiek? Czy żyjesz sobie w bańce i zasłaniasz oczy na ciężkie przypadki? xD Żenada. Siedzę w tym środowisku, więc to logiczne że znam takie bezradne przypadki.
  • Odpowiedz
@Never_let_me_go pozycja czysto deterministyczna.
Za chwilę mi powiesz, że wystarczy odpowiedni mix endorfin & feromonów, żeby była miłość.
Otóż tak to nie działa - i akurat coś o tym wiem z punktu widzenia naukowego.
Zapominasz też k tym, że dwie osoby niepełnosprawne są w stanie urodzić zupełnie zdrowa osobe...
  • Odpowiedz
@marcus1a:
Są, owszem. Ale mimo że istnieje mała szansa, że ktoś się do mnie wlamie gdy zostawie otwarte drzwi, to i tak je zamykam. Jak już się pojawi chora, to się tego nie cofnie.
Jeśli coś wiesz z punktu widzenia naukowego, to się gryzie z Twoimi ideologicznymi poglądami.
  • Odpowiedz
@Jestem_robotem123: A, jesli chodzi o niskorosłych, mam bardzo mieszane uczucia. W większości przypadków raczej to krytykuję, bo oglądałam dokument o pobocznych dolegliwościach bólowych, neurologicznych. W ostatecznym rozrachunku życzyłabym takim osobom urodzić się raczej w bogatszych rodzinach niskorosłych, żeby była łatwość czynienia życia lżejszym z lekami i z ugruntowanym dostępem do wpływowych pomocnych zdrowych dłoni, żeby w starszym wieku nie skończyć w przytułku. Nie każdy ma życie jak Peter Dinklage albo
  • Odpowiedz
@Never_let_me_go: no tym tokiem to 99% nie powinno się rozmnażać. Zrozum że nikt nie ma prawa decydować odgórnie o takich rzeczach. Rozmnażanie wynika z podstawowego instynktu człowieka który nakazuje przedłużać istnienie genów i oby się żaden totalitarysta taki jak ty nigdy nie dorwal do władzy i nie mówil kto może a kto nie może mieć dzieci
  • Odpowiedz
@Jestem_robotem123: A ja mam nadzieję, że się dorwie, ludzie i tak dalej by się rozmnażali, tylko coraz mniej by chorowało i życie byłoby przyjemniejsze dla każdego urodzonego, nikt na starcie nie będzie miał przechlapane. Cywilizacja jest po to, żeby natura i pierwotne instynkty nie grały pierwszych skrzypiec.
  • Odpowiedz