Wpis z mikrobloga

#wypadekdrogowy #policja #prawo

Cześć. Wczoraj koło 16 spowodowałem kolizję nie groźną przy 5km/h została wezwana policja i w trakcie czynności kierowcę zaczęła boleć szyja i zostało wezwane pogotowie. I tak z kolizji zmieniła się w wypadek. Po całej interwencji nie dostałem żadnego mandatu czy grzywny mam czekać na telefon z komisariatu. Orientujecie się ile mniej więcej trzeba czekać na odpowiedź z ich strony ? Podałem numer telefonu.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@HPCC1A9F: no to wiem ale skoro trafiła na sor to chyba wiadomo czy uszczerbek powyżej 7 dni. Minęło już ponad 24h. I nie wiem czy takie sprawy rozwiązują się w ciągu dni, tygodni czy miesięcy. Nie dopytałem a nie mogę na żaden komisariat się dodzwonić.
  • Odpowiedz
@Fraagles: po 15 minutach od przyjechania policji i rozmowie z siostrą przez telefon pojawił się ból ale już nie chciałem tego komentować. To przerażenie w oczach gdy przyjechała karetka na sygnałach. Ale postępowanie z 30 minut zmieniło się w 3h i 200zł 6 pkt w nie wiadomo ile.
  • Odpowiedz
@Fraagles: ale trudno może na prawdę jej się coś stało. Tylko nikt mnie nie poinformował ile mogę czekać na wiadomość a nie ukrywam, że jestem ciekawy jakie będą konsekwencje tego wypadku :)
  • Odpowiedz
@kuba1307 przy takiej prędkości raczej nic nie będzie. Powyżej 7 dni uszczerbku to już sprawa w sądzie. Kiedyś oglądałem drogówkę itp. programy i często mocniejsze kolizje kończyły się po wizycie w szpitalu mandatem. A słyszałem z pierwszej ręki z ubezpieczalni, że przy kolizjach mega łatwo wyłudzić kasę. Wystarczy, że Ci kołnierz założą na kilka dni i już fajne pieniądze można przytulić.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kuba1307: ludzie poobijani, poharatani, z ciałami obcymi pod skóra w głowie, z wybroczynami mieli do 7 dni, nawet jak będzie symulowal na sor to i tak lekarz biegły stwierdzi że obrażenia do 7 dni, spokojna głowa
  • Odpowiedz
@Maro88z: a jak to się przenosi na mandat nawet jeśli symuluje i obrażenia do 7 dni to jeszcze stłuczka czy nadal wypadek, ponieważ przyjechała karetka na miejsce zdarzenia ?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kuba1307: wypadek za który grozi wiezienie różni się od kolizji za którą grozi mandat jedynie kwestia obrażeń u uczestników, czy są do 7 dni czy powyżej
  • Odpowiedz