Wpis z mikrobloga

Nie mogę z tego wpisu. @NajwyzszaFormaSztuki jedzie jak nieprzytomny i jeszcze mówi, że zaczął w porę hamować. Sorry ziomek, ale nie zacząłeś. Jechałeś jak typowy kierowca bez pomyślunku "mający pierwszeństwo", który zapomniał co to jest defensywny tryb jazdy na motocyklu. Analizując filmik, 0:12 widać jak seicento wjeżdża na skrzyżowanie (super, że miałeś pierwszeństwo, niesamowite doprawdy), zero reakcji z twojej strony. Reakcja następuję ok 0:13, mniej więcej w połowie przejścia dla pieszych czyli po prostu za późno. Wszedłem z ciekawości na twój kanał i widzę, że ty po prostu nie umiesz jeździć. Masz całkiem spory staż, ale na innych filmikach tak samo nie ogarniasz. Przykład #1 - widzisz, że typ wymusza pierwszeństwo i zamiast poczekać to prawie w niego wjechałeś. Próbujesz zarobić na OC/AC? Przykład #2 pada deszcz, jest pewnie koniec października więc asfalt już zupełnie nie klei. Na prostej drodze uślizguje ci przednie koło, ignorujesz sprawę i chwilę później masz efekt - wchodzisz w zakręt pochylony, zmniejszając kontakt opony z podłożem i dodatkowo zbyt gwałtownie odkręcasz manętkę (motocykl to jak się nie mylę Hornet, który ma moment wyraźnie wyczuwalny już od średnich obrotów) co powoduje uślizg koła. Gleba murowana. Później się dziwić, że tyle wypadków z udziałem świętych krów (motocyklistów). Święty nie jestem, też popełniam sporo błędów, ale jednak staram się wyciągać wnioski. Tego samego życzę tobie.

#motocykle #przemysleniazdupy #nieznamsiealesiewypowiem
  • 31
@BratProgramisty: Ale coś Cię musiało ugryźć w tyłek, że musiałeś aż wyprodukować nowy wpis ;).

Jak ja lubię wszystkie wywody mistrzów świata we wszystkim, ludzi którzy zawsze jeżdżą w pełnym skupieniu, nigdy nie dają się niczemu rozproszyć, nie zerkają czasem na fajny samochód, dziewczynę na przejściu, prędkościomierz, czy dziesiątki innych elementów, na które można przez ułamek sekundy urwać swoją uwagę. Ludzi, którzy nigdy nie jeżdżą zmęczeni, nigdy się na chwilę nie
@BratProgramisty: xD Wypokowa analiza w pełnej krasie. Gdzieś tam z fotela w ciepłej piwnicy każdy jest najlepszy i każdy tę sytuację ogarnął by tak, że oklaski ciągnęły by się za nim jeszcze przez 300 kolejnych metrów. Niestety, w prawdziwym życiu jest tak, że ludzie popełniają błędy.

Jest jeszcze jedna rzecz o której nie wiesz. Kamerki szerokokątne zakrzywiają obraz - to co znajduje się bezpośrednio przed obiektywem jest znacznie bliżej niż mogłoby
Analizując filmik, 0:12 widać jak seicento wjeżdża na skrzyżowanie (super, że miałeś pierwszeństwo, niesamowite doprawdy), zero reakcji z twojej strony.


@BratProgramisty: analizując filmik: 0:12 widać jak seicento wjeżdża na środek skrzyżowania, jeszcze nie wiadomo czy zachowa się jak powinien (zatrzyma i ustąpi) czy przeleci bez refleksji. Reakcja jadącego drogą z pierwszeństwem następuje w momencie gdy tylko widać, że auto wymusza pierwszeństwo.

Ja wiem, że ludzie dzielą się na tych co mieli