Wpis z mikrobloga

OP w tym wpisie przez przypadek (hehe) usunął moje pytanie: "Co na to właściciel łąki?" ( ͡° ͜ʖ ͡°) przypadkiem też (hehe) nie mogę już odpowiadać w tamtym wpisie, więc robię to tu.

Proszę państwa, oto zmora łąkarzy mających pola nad jeziorami, miastowy turysta: wygniecie dupskiem trawę na środku łąki, nierzadko zostawi po sobie śmieci, rozpali sobie ognisko i pozostawi niedopalone kłody (a najlepiej jak sobie jeszcze obłoży palenisko z kamieni, które znajdzie na miedzy xD). Nie mówię, że akurat ten tu naśmieci i nasyfi, ale zgrzyt kamieni w kosiarce i strzępki puszek po piwie w belach to nieodzowny element sianokosów nad jeziorem na Mazurach ()

żeby zdziwienia nie było jak lada moment rolnik wjedzie tam z kosiarką w ten jego Fjord Nansen xD

#rolnictwo #mazury #namiot
Pobierz cezeterson - OP w tym wpisie przez przypadek (hehe) usunął moje pytanie: "Co na to wł...
źródło: comment_1591597671mWT0I0i7FEWo8LmvIKLYvW.jpg
  • 171
@zortabla_rt ale oczywiście, że nie. Znowu Twoim tokiem myślenia, to wygląda tak:
- nikt nie wyprzedza pasem awaryjnym albo wszyscy nim wyprzedzają,
- nikt nie parkuje na miejscu dla inwalidów albo wszyscy parkują,
- nikt nie rozbija się na łące albo miliony osób się tam rozbijają.
Świat nie jest czarno - biały. Zdarzają się sytuacje, że czasami trzeba "nagiąć" prawo, ale jeśli robi się to z jakiego konkretnego, ważnego powodu i nikt
@KrwawyKefir

Jakoś w cywilizowanych krajach funkcjonuje prawo do wspólnego korzystania z natury, nawet jeśli jest właściciel. Ale w tym kraju najważniejsze jebnąć płot, zakaz, opłatę i poszczuć psem. A potem płacz, bo góral w zakopanym woła 100zł za parking.


Tylko w normalnym kraju nikt nie zbuduje wału fortecznego wokół ogniska, nikt na to ognisko nie #!$%@? prywatnego drewna, nikt nie zostawi po sobie śmieci i nie nasra na środek łąki.

Inna sprawa
@MojWlasciciel: tyle że nikt nie mówił "że się nie opłaca" i to nie jest nieużywana łąka, tylko najprawdopodobniej ktoś posiał trawę na wiosnę, która właśnie dochodzi do pory zbiorów. Świadczy o tym fakt, że nie rosną żadne krzaki, a ładna trawa i jakieś chwasty. To że dla Ciebie to "jakiś syf", to nie znaczy że są to bezużyteczne rośliny - to jest podstawa żywności dla bydła, kóz czy owiec. Zadeptanie trawy