Wpis z mikrobloga

@szcz33pan: Ekonomia nie do końca tak działa. Istnieje pewien poziom, od którego ludzie będą kupować, a jednocześnie ten poziom będzie coraz niższy w dłuższym okresie czasu. A więc wystawiasz ajfona za 10 tys, ale rynek wycenia go aktualnie za 5 tys. i nikt go w cenie 10 tys. nie kupi. Lepiej wystawić więc teraz za 5 tys. i znaleźć nabywcę niż za pół roku za 5 tys, kiedy rynek będzie
  • Odpowiedz
Ekonomia nie do końca tak działa. Istnieje pewien poziom, od którego ludzie będą kupować, a jednocześnie ten poziom będzie coraz niższy w dłuższym okresie czasu. A więc wystawiasz ajfona za 10 tys, ale rynek wycenia go aktualnie za 5 tys. i nikt go w cenie 10 tys. nie kupi. Lepiej wystawić więc teraz za 5 tys. i znaleźć nabywcę niż za pół roku za 5 tys, kiedy rynek będzie już wyceniał na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@mickpl: nie wiem, czy przykład z elektroniką, która się starzeje i generalnie jej okres przydatności przy dobrych wiatrach można wnosić jakieś 5 lat(po tym okresie nikt już nie kupi raczej nawet fabrycznie nowego telefonu) porównać do nieruchomości, która zakładając taki stan deweloperski, nie starzeje się lub wychodzi z mody, a sam zakup to inwestycja na 10-30 lub nawet więcej lat. Jak dla mnie rynek elektroniki i nieruchomości, to dwa odrębne
  • Odpowiedz
@systemluster: bankructwa był zawsze, w tej branży, to generalnie taki cień nawet na dużych graczach cięży cały czas, bo to specyficzny biznes. Obniżać oczywiście mogą, bo marże są nadal bardzo wysokie. Można sobie posprawdzać, bo spółki akcyjne publikują raporty roczne, w których podają ile zarobiły na danych inwestycjach.
  • Odpowiedz
@mickpl: skąd wy to bierzecie, że mieszkania będą tańsze? Jak ma niby rynek wtórny wymusić obniżkę cen? Jakaś plaga się szykuje i masowo starzy schorowani ludzie uwolnią na rynek swoje kąty?
Póki co mieszkań na rynku jest za mało, więc popyt był i jest. Potaniały materiały budowlane? Rozdają masowo w dużych miastach za darmo mieszkania socjalne?
Póki co przy zerowych stopach na lokatach nadal będą chętni wykupować mieszkania i działki
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mickpl: Beznadziejne porównanie. Kupno mieszkania w 95 roku po okolo 1000 zl za mkw a dzisiaj warte jest ponad 9000 zl za mkw. Komputer z tamtego czasu a tym bardziej telefon jest nic nie wart.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mickpl: Dałem Ci przykład bo dzisiejszy iphone kosztujący 6000 zl za 20 lat nie będzie do niczego się nadawał a mieszkanie będzie już po 20 000 zl za mkw..
  • Odpowiedz
@luki201: W 20 lat to wszystko podrożeje. Albo wojna wybuchnie, albo zaczniemy kolonizować marsa, nie wiem. Tu chodzi o sytuację, w które wiadomo, że ceny będą spadać i perspektywę kilkuletnią. Jakbyś w 95' kupił zamiast tejże nieruchomości dowolny pakiet blue chipów z GPW to zarobiłbyś i stukrotnie.
  • Odpowiedz