Wpis z mikrobloga

Długo sie zastanawiałam co to jest ta szaszłuka którą poznałam na wykopie, widziałam po prostu sadzone z pomidorami ale ta nazwa, taka obca. Wkleiłam i wikipedia mi powiedziała, że to jest jajko sadzone na cebuli i pomidorach, można je robić też innych boczku ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Znam to danie z dzieciństwa, znała je też moja babcia i prababcia mimo że nie były na pewno z wycieczką na Bliskim Wschodzie czy innej Turcji, skąd pochodzi szaszłuka.
Następną naszą odmianą jest jajko sadzone na ziemniakach gniecionych z cebulą. Gniecione ziemniaki to też nasze ziemniaki, nie przywędrowały nagle jako puree od francuzów. Być może oni je od nas odgapili albo ludzie przyrządzali je równocześnie w różnych krajach.
Czemu stare, oklepane polskie dania takie jak jajko sadzone czy kotlet zawijany po kijowsku nazywamy inaczej, nadając im obce pochodzenie. Rozpływamy sie nad donutsami gdy polski pączek nie ma nigdzie sobie równych, taki donuts może mu podskoczyć. Tak samo wszystkie dumplingsy naszym pierogom.
Ludzie staja na rzęsach żeby zrobić ramen, nie potrafia i nie chcą zrobić rosołu.
Polskie klopsy mają swoją szwedzką wersję w Ikea, nasza kiełbasa nie jest mniej smaczna niż niemiecka, swojska jest dużo lepsza. W całych Stanach nie ma takich pysznych hotdogów jak w Europie a w połowie Włoszech, takiej pizzy jaką tutaj robicie. Nasze pieczywo też jest najsmaczniejsze, takie sa fakty, ale o tym wiadomo ¯\_(ツ)_/¯.
Marzymy o amerykańskim steku, ok, ale warto mieć z tyłu głowy że taki gruby Amerykanin nigdy w życiu nie jadł tak dobrej i tak przyrządzonej wieprzowiny jaką my tutaj mamy i jej nie doceniamy. Jankesi wsuwają suche, przerośnięte indory od święta a i tak nadal są głodni, bo to jest po prostu upieczone, wysmalone, wytłuczone jedzenie ale obok smaku nawet nie leżało. Dlatego tyją, ich zmysły ciągle sa głodne bo jedzą gówno. Nie ma wiec im czego zazdrościć Mirki... Naprawdę.
Wkurzające sa te kompleksy. Nie mamy sie czego wstydzić, polska kuchnia obok rosyjskiej, indyjskiej, gruzińskiej i francuskiej jest najlepsza na świecie.

#gotujzwykopem #arinkaofood #polskakuchnia #jedzenie #zalesie #bojowkapiekarska #europa
  • 43
@rador314: 7-daysy to nie pieczywo tylko nadmuchane coś tam.
@KanalKulinarny masz racje że przyprawy mówią o pochodzeniu kuchni. Wiele jednak u nas też było, może nie w głębokim PRLu ale większość przypraw, ziół które w kraju są dostępne, nie stosuje się.
Czym dalej tym bardziej te przyprawy były nieznane, dlatego kuchnia wschodnia zrobiła taką furorę, i dobrze. Nie ma polskiego curry.

Mam bardzo podobne zdanie na temat kuchni Azja, Indie ale
@KanalKulinarny: Wpływy innych narodowości w kuchniach świata to normalne zjawisko.
Dziwie sie tylko że tak nienawidzisz swojego kraju i uwierzyłeś że co polskie to gorsze, ale najgorsze, że dla ciebie polskiej kuchni nie ma ( ͡° ʖ̯ ͡°) tylko są naleciałości.
Dzięki takiej postawie ludzi, kiedyś jej faktycznie nie będzie, ludzie odkryli już trotille z biedry i nie zrobią omleta albo kimczi z pekińskiej wiec oleją bigos.
@arinkao: Co ty pleciesz XD
W shakshuce robotę robią przyprawy, jakieś jajka w pomidorach to przy tym rzyg.
Puure ma kremową konsystencję, jest gładkie i aksamitne. Gniecione ziemniaki z grudami - fujka.
A rosół to w ogóle jest beka. Półprodukt ochrzczony jako narodowe danie XD
Dzieci z reguły nie lubią rosołu, zauważyłaś? Sympatię budzi po latach, głównie ze względu na nostalgię.
Wszelkie azjatyckie bądź gruzińskie pierogi zjadają te polskie, fuzją smaków
@Kieres: To hejterskie podejście XD
Kto powiedział że ziemniaki gniecione nie są na aksamitny i gładki sposób? Moje lubią rosół.
Fuzja tekstur ciebie zjadła? no właśnie o tym piszę. Że Polacy maja kompleksy i nie doceniają swoich produktów i jak zobaczą byle jakiego pieroga tylko innego którego wcześniej nie jedli to sikają w gacie XD.

Fakt że jak w domu sie źle gotowało, babcia ładowała mąkę a matka nic sama sie
@arinkao: akurat moja rodzina świetnie gotuje, na uroczystościach rodzinnych często jadam polską kuchnię w dobrych restauracjach. Polska kuchnia jest w porządku, ale wypada blado na tle innych. Po co mam jeść coś przeciętnego, skoro mogę jeść coś zajebistego?
No ale nie mogę oczekiwać zbyt wiele po kimś, kto całe zapycha się kotletami, rosołem i tanią wódą ¯\_(ツ)_/¯
@KanalKulinarny: Dobrze powiedział. Prostymi rzeczami kucharz może udowodnić swoją wartość.

Wydaje mi sie że prowokujesz albo rzeczywiście jesteś Testovironem kulinarnym. Dla mnie to niedojrzała postawa, skrajnie ignorancka.
Zrobisz kiedyś kółeczko i dorośniesz do smaków z których wyrosłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)