Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie, w samochodzie używam transmitera ponieważ nie chce zmieniać oryginalnego radia. Tylko, że po wyjęciu kluczyka nie odcina mi prądu w zapalniczce i muszę za każdym razem wyciągać transmiter.

Czy jest możliwość i w miarę łatwo da się tak zrobić, żeby odcinało prąd w zapalniczce po wyjęciu kluczyka?

#pytanie #samochody #elektronika
  • 4
@ProstyKrzywy: No jak sobie zmienisz połączenia w instalacji to tak :) A w sumie to weź sprawdź czy przypadkiem po jakimś czasie jednak nie odcina tej zapalniczki, u mnie chyba tak jest że po zgaszeniu jest prąd, ale za kilka minut jest odcinany - do sprawdzenia wersja z zamykaniem drzwi i bez zamykania - tego już nie pamiętam.
@dktr zadałem ogólne pytanie bez szczegółów bo nie znam się na elektryce, więc po prostu chciałem ogólnie wiedzieć czy jest taka możliwość i czy ktoś bez wiedzy to ogarnie, czy jednak trzeba się nad tym bardziej pochylić
@ProstyKrzywy: Ale nie musisz się znać na elektryce, jak byś podał chociaż co to za samochód to znacznie zawężasz krąg osób które siedziały w temacie i może mają coś konkretnego do powiedzenia. Bo teraz można odpowiedzieć na twoje pytanie: tak w niektórych samochodach można, w niektórych jest od tego pstryczek w skrzynce z bezpiecznikami, a w jeszcze innych ustawia się to w menu albo po podpięciu kompa.