Wpis z mikrobloga

@savanna:

Jeżeli nie nosisz masek N99/100 lub P3 (choć one też nie gwarantują 100% skuteczności), to jeżeli jakiś zarażony bez maski na ciebie kaszlnie lub kichnie w twarz, to prawie na pewno Cię zarazi pomimo, że Ty masz maskę.

Typowe maski, które nosi większości ludzi w małym stopniu chronią ich przed zakażeń, tylko ma na celu, aby to nosiciel maski nie rozsiewał dalej. Maski zostały wprowadzone głównie ze względów psychologicznych.

Maski
@Furox: a co z informacją, że wirus unosi się w powietrzu ileś godzin? Jeśli będę mieć zwykłą maskę i wejdę do pomieszczenia w którym siedzę np. 20 minut w miejscu, gdzie wcześniej był zarażony? Maska nic nie da?
P. S ja nie wiem czy jestem zarażona, bo nie mam objawów, ale kicham czasami. Jeśli będę bezobjawowa a kichnę przez pyłek w nosie to wirus również się rozprzestrzeni, prawda? To też powód
@savanna: Wirus nie unosi się sam z siebie w powietrzu bo nie ma on takiej fizycznej możliwości, jeżeli już to wydzielina z wirusem może zostać rozpylona w powietrzu przez osobę kichającą/kaszlącą. Większość cząsteczek tej wydzieliny jest na tyle duża, że opada w ciągu kilku/kilkunastu sekund, mała część tego może unosić się w powietrzu jeszcze przez krótki czas, ale przed takim aerozolem nie ochroni Cię przecież sama maseczka, bo przecież Twoje oczy