Wpis z mikrobloga

No w końcu mogę co nieco opisać pod tagiem #programista2kgbp ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Minęło pół roku jak jestem w firmie jedynym programistą i w ogóle tylko ja ogarniam wszystko #pdk ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pracuję jako #java / #android programista a póki co miałem (nie)przyjemność pracy w C#, C i nawet trochę Visual Basicu przez to, że niektóre legacy programy wymagały poprawek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogólnie jest spoko, nie przemęczam się, myślałem, że pierwsza praca jako programista mnie czegoś nauczy - a wyszło tak, że poprawiam programy pisane przez jakieś małpiatki z wodogłowiem xD Już pominę pisanie w stylu "if(zmienna == true) {" no ale pisać w Javie jak w C tak by w 90% wszystko było w jednej klasie i na tablicach[][][] 3 wymiarowych to trzeba się postarać xD

Ogólnie od czasu pandemii pracuje z domu i zmniejszyłem liczbę dni tygodniowo do 4 więc nie dość że każdy piątek wolny to jeszcze mam więcej czasu dla swoich projektów Embedded i sprzedaży samochodów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie ma źle, mam nadzieję że jak wróci normalna praca to będę w biurze 1-2 dni maks ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Polecam ogólnie uczcie się, zdobywajcie doświadczenie bo bycie programistą to fajna rzecz trzeba umieć tylko logicznie myśleć i mieć jakieś tam komputerowe zacięcie.


Biorąc pod uwagę, że prace znalazłem z 0 komercyjnego doświadczenia a na moim githubie można było znaleźć tylko 8 bitowy komputer w #factorio, jakiś prosty #arduino EEPROM programmer i jakieś stare proste gierki w Java to chyba nie ma źle? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tym czasem spadam na 2 tygodmiowy wypracowany urlop, początkowo miałem jechać do Polski ale, że w #uk taka pogoda chyba zrobimy sobie poniższą trasę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z fartem i pozdro ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#sorekabbey

#uk #chwalesie #programowanie #programista15k #ciekawostki #podroze #turystyka #szkocja #walia #kornwalia #anglia
sorek - No w końcu mogę co nieco opisać pod tagiem #programista2kgbp ( ͡° ͜ʖ ͡°)

M...

źródło: comment_1590681108vS18KUQrtV7qH1KvxoQbKx.jpg

Pobierz
  • 35
@sorek: Bez wiekszego doswiadcze ia da sie i w Szkocji. Tylko trzeba troche poszukac i pokazac, ze sie chce ;) U mnie na interview, w Starbucksie, na pytania czy znam wymienione technologie: C#, svn, sql, js i cos tam jeszcze papaly odpowiedzi nie znam, tak troche, napisalem mala strone xD Teraz dwa lata u nich, jako student juz mam ustawiony full time po studiach u nich.
Ogólnie jest spoko, nie przemęczam się, myślałem, że pierwsza praca jako programista mnie czegoś nauczy - a wyszło tak, że poprawiam programy pisane przez jakieś małpiatki z wodogłowiem xD Już pominę pisanie w stylu "if(zmienna == true) {" no ale pisać w Javie jak w C tak by w 90% wszystko było w jednej klasie i na tablicach[][][] 3 wymiarowych to trzeba się postarać xD


@sorek: Ogólnie to brzmisz jak arogancki
@less_is_more: nie no ja szanuje za to że ten kod w ogóle robi to co ma robić i działa ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie ma co się spinać bo przecież to żarty tylko - ktoś napisał najlepiej jak umiał, zapewne ludzie po mnie z moich rzeczy też się będą śmiać i trudno elo takie życie i xD
toś napisał najlepiej jak umiał,


@sorek: No wlasnie pokazujesz ze nie masz pojecia o tym jak wygalda proces tworzenia oprogramowania. Napisialem ci ze gownokod to nie tylko zła wola albo brak wiedzy ale tez terminy, wymagania, nieprzeiwdziane sytuacje, ktore powoduja rozne napiecia a to przekalda sie na gowniane rozwiazania w kodzie. Zarty, zartami, ale nadal odbieram twoje poprzednie wypowiedzi jak buractwo.
Napisialem ci ze gownokod to nie tylko zła wola albo brak wiedzy ale tez terminy, wymagania, nieprzeiwdziane sytuacje, ktore powoduja rozne napiecia a to przekalda sie na gowniane rozwiazania w kodzie.


@less_is_more: ziomuś ale piszę że wiem jak to wygląda bo sam czasem muszę na szybko skleić gównokod żeby jakoś działał. Wyciąg kija z dupy i nie oceniaj świata i ludzi przez swoje projekcje bo Ty się zachowujesz jak burak teraz.