Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Jak się nazywała metoda z rozcieńczaniem szamponu i w jakich proporcjach się to mieszało? Ja mam taki jak picrel, ale jeśli dalej będę zapuszczać to będę musiał chyba zamienić na jakiś szampon + odżywka. Na razie muszę jednak skończyć ten.

Włosy raczej normalne, po kilku dniach od mycia trochę przetłuszczone przy nasadzie i do ⅓, ale nie ma z tym problemu. Trochę są jednak za suche tak ⅔ od końcówek i chcę coś żeby nie były ani za tłuste ani nie za suche, całościowo. Przydałoby się też coś żeby włosy były grubsze, mocniejsze, bardziej objętościowe i ładniejsze. I żeby ten szampon nie był za drogi i łatwo się spłukiwał. I żebym mógł rozcieńczać tą metodą o której pisałem wcześniej. I żeby nie śmierdział i był jak najbardziej na naturalnych składnikach. Wiem że dużo wymagań ale jak coś znacie to polećcie. ( )

Możliwe że samo rozcieńczenie tego szamponu co mam rozwiąże problem suchych końcówek, ale chcę mieć co najmniej kilka propozycji szamponu z odżywką w jednym, żeby móc się w razie kończenia przesiąść. Nigdy nie miałem dłuższych włosów i nie stosowałem odżywek, więc nie wiem jak się zachowają włosy i trochę się boję. Chciałbym jednak żeby były grube, zdrowe, mocne, ładne i żeby świeciły się niczym brązowo-złote runo leśne.
#wlosy #pielegnacja #kosmetyki #rozowepaski #niebieskiepaski
Borealny - Jak się nazywała metoda z rozcieńczaniem szamponu i w jakich proporcjach s...

źródło: comment_15904348733lrz70uKAhmQaMNN6ai66o.jpg

Pobierz
  • 12
@Borealny: Szamponem duzo nie zdzialasz, jesli chcesz, zeby wlosy byly ladne. Szampon jest do skory glowy i ma za zadanie po prostu myc. A rozcienczac szampon z wodą powinno sie zawsze, chemia w nich nie dziala az tak mocno i bezposrednio. Dobre i zdrowe dla wlosow sa szampony dla dzieci, najmniej podraznien i wlosy sie mniej przetluszczaja. Ale no niestety zebt wlosy na dlugosci byly ladne trzeba zainwestowac odzywke lub chociaz
@Borealny: Tak jak ktoś już wyżej wspomniał, myje się tylko skórę głowy, a długość wystarczy piana, która spływa po włosach. Najlepiej żebyś kupił jakiś szampon bez Sodium Laureth Sulfate, są delikatne i nie wysuszą tak włosów. Np. petal fresh, O'herbal, fitokosmetik - te marki nie mają sls w składzie. Mają też bardzo fajne odżywki.
Polecam kanał wwwlosy.pl na YT - tam masz ogromną bazę wiedzy na temat pielęgnacji włosów.