Wpis z mikrobloga

#budownictwo #budujzwykopem #dom wiem wiem miraski, macie garaż/salon o takim metrażu... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale tak na poważnie, czy taki metraż mógłby być wystarczający? Całe życie mieszkałem w pokoju 10m^2, drugi pokój to była sypialnia rodziców 13, salon ma 22, kuchnia ma 5,5, łazienka 10... Teoretycznie coś takiego byłoby wystarczające, ale wykopki piszą, że mniej niż 150 metrów to bez sensu... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Pobierz Rouksa - #budownictwo #budujzwykopem #dom wiem wiem miraski, macie garaż/salon o taki...
źródło: comment_1590407628CkcqPCXCi33LmO6xdR7J2B.jpg
  • 36
mniej niż 150 metrów to bez sensu...


@Rouksa: Bzdura, 90-120 m2 to już jest wystarczająca przestrzeń, jeśli oczywiście nie masz pięcioosobowej rodziny. Ja tam nawet mając kilka baniek na koncie, nie chciałbym wielkiego domu typu 300-400 m2, bo to jest absolutnie bez sensu. Taka parterówka mądrze rozplanowana powinna być wystarczająca. Do tego projektu dołożyłbym lekko 30 m2, bo jednak na samodzielny budynek to mało. Ja mam mieszkanie większe o 14m2 i
@Rouksa: Drugi to dużo lepszy projekt, okno we wiatrołapie do usunięcia, bo ograniczy możliwość zrobienia szafy (dasz drzwi z oknem i będzie widno), balkon na piętrze również do eliminacji (mostki termiczne, trzeba to opłytkować, zrobić balustrade, a mając dom i tak nie będziesz tam wychodził). Jak ktoś zauważył, mało okien, bo prawdopodobnie będą skosy i okna dachowe.
Trzeci projekt - powiększyłbym wiatrołap, bo jak dasz tam szafę, to dwie osoby się
@Rouksa: ale ona jest wąska, prawdopodobnie nie ustawisz toalety tak żeby się dało obok niej przejść do wanny/prysznica. Ja mam schowek na miotły 1m w kuchni i bardzo to sobie cenię, ale to mieszkanie a nie dom.
@Rouksa: moim zdaniem jaki jest sens przeprowadzania się z ciasnego mieszkania do ciasnego domu? a w domu trzeba też gdzieś upchać to co jest pochowane po róznych kątach mieszkania. Po to się buduje dom żeby tej przestrzeni było więcej... gdzieś musisz też schować rowery, oleje, kosiarkę, grabie, etc