Wpis z mikrobloga

#budownictwo #budujzwykopem #dom wiem wiem miraski, macie garaż/salon o takim metrażu... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale tak na poważnie, czy taki metraż mógłby być wystarczający? Całe życie mieszkałem w pokoju 10m^2, drugi pokój to była sypialnia rodziców 13, salon ma 22, kuchnia ma 5,5, łazienka 10... Teoretycznie coś takiego byłoby wystarczające, ale wykopki piszą, że mniej niż 150 metrów to bez sensu... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Rouksa - #budownictwo #budujzwykopem #dom wiem wiem miraski, macie garaż/salon o taki...

źródło: comment_1590407628CkcqPCXCi33LmO6xdR7J2B.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
@Rouksa: Wszystko zależy od budżetu. Jeśli to mieszkanie, to super. Ja ze swoich doświadczeń nie narzekam, choć nie jest jakoś mega przestronnie, ot zwyczajnie. Ale jeśli dom/segment, to zależy na ile pozwala budżet, ale ja proponowałbym wtedy powiększyć o jakieś 30%, będzie przestronniej i więcej miejsca do przechowywania
  • Odpowiedz
@Rouksa: mniej niż 150m bez sensu, bo niektóre koszty będziesz mieć zbliżone, niezależnie czy dom ma 200, czy 50m2. Powiedziałbym, że im więcej metrów, tym koszt 1m2 jest mniejszy.

A to co wrzuciłeś niby ok, tylko jakoś strasznie mało jakiegoś miejsca do przechowywania tam widzę. No i to w sumie dom dla rodziny 2+1 raczej, przy dwójce dzieci już trzeba iść spać do salonu, a to #!$%@? rozwiązanie na dłuższą metę.
  • Odpowiedz
@stefan_pmp: @ugly_fatman: @aksal89: A, cena tego czegoś to 195k brutto. Dom jest ocieplony, ma inst. sanitarną, elektryczna, ma tynki wewnetrzne, panele i kafelki do tego ma instalacje gazowa z piecem i podłogówką, ta cena jest conajwyżej śmieszna
  • Odpowiedz
@Rouksa: a jaki układ stron świata? Zastanowiłbym się nad dodatkowym oknem w salonie. Poza tym strasznie daleko od wejścia do kuchni i tak naprawdę zakupy, żarcie itp. będziesz nosił przez salon. Brak wiatrołapu to moim zdaniem minus projektu. No i pokoje rzeczywiście klitki.
  • Odpowiedz
@Rouksa: jakby dodać jeszcze jeden pokój i chociaż jakieś nieduże pomieszczenie gospodarcze, to już by było w miarę. Chyba, że oprócz domu na działce stanie jakiś garaż, czy inna buda, to wtedy w miarę ok - pamiętaj, że w domu musisz mieć chociażby jakąś kosiarkę, którą też trzeba gdzieś schować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Rouksa: To będzie bardzo ciasny dom. Mając dom musisz mieć kosiarkę, podkaszarkę, jakieś narzędzia ogrodnicze, trochę narzędzi do bieżących napraw, gdzieś trzeba przechować meble ogrodowe, grilla, opony do samochodu etc. Być może zrobisz jakiś magazyn czy garaż poza obrysem domu, ale są rzeczy, których tam nie złożysz.
Ten salon niecałe 20m2 wygląda nieźle na wizualizacji, ale ten stół to chyba z metr kwadratowy musiałby mieć. Brakuje tam jednego pokoju więcej i
  • Odpowiedz
@Rouksa: dzisiaj chyba pompy ciepła w modzie?
Brakuje graciarni. Wyrysuj sobie sam mieszkanie np. w kazaplan i zobacz rozmiar mebli. Zwłaszcza kuchnia może być niemożliwa do zagospodarowania w taki sposób.
  • Odpowiedz