Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki, Mirabelki,

Macie jakieś sposoby by wyeliminować uczucie zmęczenia/senności? Zauważyłem, że nawet jak się śpię 7-8 godzin, to po 8-10 godzinach pracy (6-14/6-16) czuję się jakby wypompowany z energii.

W czasie pracy planuję co to nie zrobię po pracy w domu albo w garażu, a jak przyjeżdżam do domu, zjem obiad, to nic się nie chce. Irytuje mnie to bo wolałbym czas spędzić na czymś kreatywnym/pożytecznym.

#pytanie #pytaniedoeksperta #zdrowie #kiciochpyta #pomocy #zalesie
Pobierz
źródło: comment_1590386014EWY5gIIqpQlKJYhSlBMt04.jpg
  • 97
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MWittmann: Zrób test diagnostyczny w kierunku boleriozy

@Myzreal: ta, i Hashimoto xD
Człowiekiem ma normalne reakcje. Praca zużywa większość zasobów i potem już się ma chęć odpocząć. Jeszcze założę się, że w przypadku OPa to kreatywne spędzanie wolnego czasu to ma być dalsze programowanie tylko, że własnego projektu albo nauka nowych z programowania. Oczywiście, są rzeczy których można i warto próbować aby poprawić swoją dzienną "pojemność przetwarzania". Diety, witaminy, ruch,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Arrival:

Tak jak np. w szkole człowiek jarał się np. jakąś grą komputerową i przez cały dzień nie mógł się doczekać aż w końcu wieczorem do niej usiądzie. Nie było ważne zmęczenie.

Masz niemało racji ale poziomy energii nastolatka, a 20+, czy tym bardziej 30+ i dalej, jednak się różnią ( ʖ̯)
W sobotę miałem wyniki krwi i glukoza była 23 pkt powyżej górnej granicy normy.

@MWittmann: ja bym się jednak upatrywał problemu w cukrze.

@szpongiel: masz rację, że ciężko oczekiwać od siebie pełni energii gdy zajmuje się pozycję siedzącą przez większość dnia, ale np. problemy z poziomem cukru również mogą wpływać na złe samopoczucie, uczucie zmęczenia.
@MWittmann kiedyś się z tym spotkałem, rzekomo miało to nawet jakąś swoją nazwę, że ludzie pomiędzy 13-16 obrywają właśnie takim obuchem zaspania i potem w ciągu dnia jest już tylko gorzej. Ja nauczyłem się to zwalczać, teraz jak jestem w domu non stop to czasami przycinam komara na 20min, ale zazwyczaj jak jest dzień treningowy to robię treningi o tej porze i zawsze stawia na nogi. Nie pije kawy więc nie wiem
@MWittmann
Miałem taki sam problem
https://www.wykop.pl/wpis/43108213

Przejdź na dietę wysokotłuszczową
Jak ręką odjął naprawdę czuję że żyję.
Nic innego nie mogło mi pomóc już nawet płakałem z niemocy czasem. Polecam naprawdę nie musi być keto może być wysokotłuszczowa np dieta Kwaśniewskiego (i nie, nie chodzi o wódkę XD). Czuję że żyję naprawdę aktualnie będę już 10 miesiąc w ketozie.
@MWittmann:
Sprawdź czy nie chrapiesz w nocy, przez lata się nie wysypiałem, notorycznie budziłem w nocy- po kilka razy, pomogły dwie operacje: korekta przegrody nosowej (miałem krzywą, nos był słabo drożny) oraz korekta przerośniętego podniebienia (wiotki, zbyt długi języczek, z dużo migdałki)- poprawa komfortu życia jest kolosalna.
@MWittmann
Miałem to samo, rozwiązaniem mojego problemu była...

Wizyta u okulisty. Okazało się że mam astygmatyzm + wadę wzroku. Po tym jak odebrałem okulary moje życie się zmieniło. Nie tylko to co widzę, ale zmęczenie... 27 lat w nieświadomości...
@MWittmann: Ja tak miałem przez śniadania - jadłem chleb, dżem, owoce, słodkie napoje (węglowodany + cukry). Przerzuciłem się na białko (kurczak, jajka) i dzięki temu przestałem przysypiać w ciągu dnia. I to pomimo małego dziecka w domu i pobudek w środku nocy. Cukry nadal jem, ale dopiero po 12-14.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MWittmann: mam tak samo, wiem że mam zbyt miękki materac i przez to nieefektywnie się wysypiam, za dużo jem na obiad po powrocie z pracy. Osobiście jestem bardziej zmęczony mając wolne, spiąc do której chce niż jak wstaje ok. 6 do roboty, lub od samego rana jestem czymś zajęty.
@MWittmann: A co zjadasz po powrocie? Taki niedzielny obiad - schabowy ziemniaki i surówka własnie powoduje uczucie senności, bo cała energia idzie w trawienie. A na dobrą sprawę jedzenie powinno dawać kopa energii. Do tego dorzuć jakieś ćwiczenia i jest git. Oczywiście trzeba mieć jeszcze czas i chęci na to, ale to oddzielny temat ¯\_(ツ)_/¯
@MWittmann: Mam bardzo podobnie, ja się bardziej wysypiam jak się położę spać o 22-max 23 i nawet krótszy sen jest bardziej regenerujący, żeby zasnąć i wbić sobie rytm polecam na początek melatoninę - kup w aptece melatonina-lek 5mg i nawet 1/4 tabsa działa,
nie jedz cukrów prostych ok. godzinę przed snem, głodny też nie idź spać ale przejedzony też nie bo się organizm zmęczy trawieniem podczas snu, a głodny nie zaśniesz.