Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki, Mirabelki,

Macie jakieś sposoby by wyeliminować uczucie zmęczenia/senności? Zauważyłem, że nawet jak się śpię 7-8 godzin, to po 8-10 godzinach pracy (6-14/6-16) czuję się jakby wypompowany z energii.

W czasie pracy planuję co to nie zrobię po pracy w domu albo w garażu, a jak przyjeżdżam do domu, zjem obiad, to nic się nie chce. Irytuje mnie to bo wolałbym czas spędzić na czymś kreatywnym/pożytecznym.

#pytanie #pytaniedoeksperta #zdrowie #kiciochpyta #pomocy #zalesie
Pobierz
źródło: comment_1590386014EWY5gIIqpQlKJYhSlBMt04.jpg
  • 97
@MWittmann: mogę tylko powiedzieć to co zaobserwowałem u siebie już wielokrotnie
Kiedy mam przed sobą jakiś jasny cel, który mnie bardzo ekscytuje to codzienność jest super łatwa. Szybko zasypiam, dobrze się wysypiam i wstaję bez budzika, w pracy jestem super produktywny, po pracy mam jeszcze energię na wiele rzeczy, ciągle się uśmiecham i wszystko mnie bawi. Natomiast kiedy przychodzi zwątpienie w to co robię i myśli, że to wszystko nie ma
@MWittmann: taki niestety nasz zawód. Musisz po pracy siedzieć i nawalać co nowego się pojawiło, szczególnie jeśli przygotowujesz się do zmiany firmy, więc nadrabiasz wiedzę, rzeczy o których normalnie w pracy trzaskając taski nie myślisz, tylko po to, aby dobrze wypaść na rozmowie albo na wstępnym sicie typu link z zadaniem na Devskillerze.

A to prosta droga do tego typu schorzeń i defektów. Zobacz sobie na osoby, które mają pracę na
zjem obiad, to nic się nie chce


@MWittmann: miałem to samo. Przeszedłem na diete ketogeniczną. Przestałem mieć "zjazdy" wydajności po posiłkach, a na tej diecie po pół roku ważyłem już 20kg mniej (i tę wagę nadal utrzymuje).
@MWittmann: Masz nadwagę, praca siedząca, bardzo późno jesz obiad - zakładam, że około 17tej, wtedy organizm ma "przesilenie" dzienne, nic dziwnego, że chce odpocząć. Pijesz piwko (właściwie szczyny koncernowe) wieczorami? Jeśli, tak to musisz o nim zapomnieć całkowicie. Ćwiczenia chociaż pół godziny dziennie, rozciąganie, jakieś hantle, rower, to nie fanaberia, to konieczność. Palisz? Jeśli tak, to prosisz się o problemy i nikt i nic Ci nie pomoże. Zamień zwykły cukier na
@MWittmann: Uświadom sobie, że jesteś zmęczony psychicznie i zmulony po 8h przy biurku. Ciało masz wypoczęte. Poćwicz po pracy. Nawet głupi, szybszy spacer potrafi działać cuda.
@MWittmann: Nie szukaj supli, diet czy "sposobów" bo to problem w głowie. Zmęczenie jest pozorne.
Nie wiem co cię tam jara, ale załóżmy, że całe życie marzyłeś o tym, żeby przejechać się Ferrari. I sobie wyobraź, że wracasz z pracy, a tu znajomy mówi, że Ci podstawia takie auto na cały wieczór z pełnym bakiem. Też miałbyś problem, żeby wynieść swoje zwłoki przed dom i myślisz, że brakowałyby Ci energii, żeby