Wpis z mikrobloga

@szpongiel: przecież zarówno GTK, jak i QT, czy WxWidgets od samego początku ich istnienia jest kompatybilne z windowsem bez żadnego portowania czy emulacji..
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@dict: sprawdź co to jest WSL, tu nie chodzi o kompatybilność powłoki tylko uruchamianie natywnie softu (teraz również z GUI) na linuksie pod Windowsem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Linux_Zamiast_Windows: mam oba OSy w dual boot. Linux praca, Winda gry. Tylko, że to jest opcja bez dual boota ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Albo na kompa, na którym Linux natywnie się wali. Np. nie ogarnia sleep jak zamykasz klapę w laptopie albo się zawiesza gdy otwierasz, Bluetooth się kaszani itp. Nie chcesz się #!$%@?ć, a możesz pracować z ludzkimi narzędziami pod OS, który jest wspierany przez
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@draxgar: sporo korpo daje też na Macu robić ale nie lubię maca. Wolę już Windowsa z Linuksem o ile dadzą zainstalować coś właśnie. Robota na Linuksie - tak wybrałem ale teraz po kilku latach orają linuksy i dostałem wybór win/mac, a jeszcze roboty nie zmieniam.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czyczepka: jakbym miał dostać korpowindę bez opcji instalowania co chcę to jednak bym musiał odmówić współpracy ( _)
Wirtualka pomaga ale jest "cięższa", a laptoki z korpo spywarem i tak ledwo zipią. WSL to niezły kompromis.
  • Odpowiedz
@szpongiel: E tam, zależy choćby od polityk skanowania. U mnie był problem w drugą stronę - update'y do win10 potrafiły zepsuć WSL, a de facto jego terminal, inb4 conemu działał, ale w tym połączeniu nie dało się pracować z większą ilością tekstu. Plus na wirtualce było zdecydowanie łatwiej zainstalować dockera ;)
  • Odpowiedz