Wpis z mikrobloga

@czysta: moją koleżanka studiuje leśnictwo. Dużo nauki, ciekawe studia, miała iść na medycynę, stwierdziła że woli to co lubi. I że dużo teraz odchodzi na emeryturę wkrótce to będzie praca. Nie trzeba mieć technikum leśniczego, ale wydaje mi się że musisz skończyć co najmniej studia inżynierskie z tego zawodu. Więcej nie wiem, mogę podpytać jak jesteś ciekawy.
@czysta: a poza tym to nie tak hop siup. Leśnictwo to tak naprawdę inną nazwą na gospodarkę leśną. Excel jest. Dużo komputera się używa. I jest biologia, chemia, fizyka, geografia, matematyka. To nie takie łatwe studia jak się wydają. Ale jest dużo frajdy na terenowych zajęciach :) polecam Leśnictwo na UR.
@czysta Tam jest taki nepotyzm, że masakra. Ciężko się dostać ale zawsze można próbować. Dobrze, że nie jesteś kobietą bo kobiet to już w ogóle generalnie nie chca w szeregach.
@Gibi nie. Co prawda ja w technikum nie raz się kręciłem w najbliższym nctwie z praktykami, potem od biura materiały do pracy inż, następnie jeszcze praktyki ze studiów i staż. Generalnie sam torowałem sobie drogę bez znajomości i podczas stażu wiele się udzielałem. To zaplusowało, ale też dużo od nadleśnictwa zależy i od nadleśniczego.
@TP-w-trzeciej-klasie: darz bór, marketing się kłania :) Jedna uwaga - żeby być w Służbie Leśnej wystarczy technikum leśne. Wtedy jest roczny staż w Nadleśnictwie i wysyłają Cię na test do RDLP. Można też złożyć wniosek do obojętnie jakiej RDLP i zdawać, ale trzeba mieć technikum lub wyższe leśne.

@czysta: przeraża trochę, że duża część tych wypowiadających się tutaj wciska Ci brednie, bo zaslyszalo, kolega kolegi opowiadał, dalszy znajomy pracuje...
Streszczając:
@czysta gdzieś czytałem że są tylko 4 uczelnie wyższe które oferują taki kierunek. A i po studiach wcale nie tak łatwo o pracę bo nie zawsze są wakaty a jak są to często zaklepane.
Musisz skończyć studia „rodzinne”. Większość to pociotki. Z ciekawości zrobiłem u siebie rekonesans i na całe leśnictwo 4 leśniczych ma to samo nazwisko..