Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ciężko przeciętnemu gostkowi zostać programistą, który znajdzie prace w DE, FR lub SWISS jak tylko zna język?

Nie byłem bystrzakiem w szkole. Nawet w podstawówce miałem 2 i 3, ale za to mogę wynić rodziców. Z matmy jakiś przytrzymany byłem mimo matura na 60%, a sporo osób oblało.

Największy sukces szkolny to śr 4.2 W technikum informatycznym

Teraz mam 26 lat, nie myśląc długo po technikum poszedłem najpierw do H&M, potem kelnerowałem w jakiejś restauracji, a teraz na magazynie, niedawno zrobiłem kurs na wózki i Kurs na C(przez korone nie zrobiłem egzaminu panstwowego).

I w zasadzie po technikum nie wiedziałem co ze sobą zrobić, i wstyd się przyznać, ale nadal nie mam pomysłu na siebie.

Byłem 1 rok na studiach informatycznych na wsb we wrocławiu, ale drugi semestr oblałem, nie chciało mi się tak dużo uczyć.

Poznałem dziewczynę i jestem z nią od roku i mi zmieniła światopogląd. Zaraz kończy studia i myślimy co dalej.

Nie chce zostać na magazynie całe życie, jedyne co robiłem i się zawiodłem to cisnàłem języki, znam angielski b dobrze i troche niemieckiego.. ale sie rozczarowałem, same języki gówno dają.

Myśleliśmy nad emigracją, ale skończyłbym tak samo jak teraz.

Myślałem nad
Albo: cisnąć programowanie i za X lat próba emigracji za granice
Lub: zrobić jakiegoś hydraulika/elektryka + język i wyjechać do niemiec, a potem może Szwajcaria?

Ale siedząc na tym magazynie marzy mi sie praca w biurze, jakiejś korporacji, przychodze do czystego, ciepłego(zimą” biura, odpalam kompa na luzie i robie swoje, 8h i spokój względny, jakiś rozwój i lepszy awans społeczny niż robol

Mirko byliśce w podobnej sytuacji?

Jak wyglądają perspektywy robola elektryka/hydraulika bez studiów na zachodzie?

Zastanawiam się czy nie iść na studia? Ale na co? Jestem mierny, inżynier ze mnie żaden, mój stary robi na budowie na czarno, a matka w sklepie.. jestem dzieckiem nieudaczników

Co mam robic?

#emigracja #praca #pracbaza #studbaza #pytanie #pomozmirko

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ec244c8f5c87a77924b509d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 35
  • Odpowiedz
MeksykańskiHultaj: Nie wierzę że to bait. Czekam na anonimowe pisane przez bezdommych w kafejkach internetowych o tym ile czasu zajmie im zostanie programistą 15k. Jeżeli masz 26 lat i nic kompletnie nie potrafisz. Uwaliles semestr na wsb bo trzeba było się uczyć to raczej nie ma dla Ciebie szansy. Przykro mi, ale zejdź na ziemię.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz
OP: @Blitzkrung: masz racje ale nie od razy rzym
Zbudowano racja?

Jak pisalem jezyki obce mi sprawiaja radosc i sie ich ucze.

Mysle ze jakies samozaparcie mam, bo kto normalny wracajac z pracy na magazynie o 22 uczylby sie jeszcze przez 1h gramatyki czy slowek?

Czasem jak mam 2 zmiane to wstaje o 6 rank zeby do 12 sie pouczyc, przynajmniej z 3h jakies duolingo zrobic, poczytac itp.

Chyba ze
  • Odpowiedz
@Blitzkrung: co xD? Na pewno w jakiś high tier korpo studia są niezbędne, ale aby być tym białym kołnierzykiem żadne studia nie są potrzebne, a tym bardziej "dużo uczyć".
Wiem, że wiele osób chce to tak postrzegać, aby nadać jakąś wyższa wartość dla tych paru lat spędzonych na studiach, ale tak nie zawsze jest.

@AnonimoweMirkoWyznania: pracuje w dużej firmie (lider branży na rynku światowym) co prawda nie jestem inżynierem, ale
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: po co ci emigrować jako programista? właśnie Polska to dobre miejsce do życia dla programisty, bo jest tanio i ma zachodnią pensję. na zachodzie będziesz zarabiał tyle samo co każdy inny inżynier.
  • Odpowiedz