Wpis z mikrobloga

@Michael_Scott to wcale nie legendy:-) na moim osiedlu jakoś chyba w 2005 był nalot na dostawcę neta co postawił serwer DC++ do tego zgarnęli aktualnie korzystających z tego srv i im też zrobili nalot. Sąsiadowi pc zabrali ją wtedy obrałem majty ale nie wiedziałem że chodzą tylko do tych co mieli wtedy net :-P
  • Odpowiedz
To nie jest legenda tylko brali dane od Neostrady (a przynajmniej w moim mieście Neostrada łączyła wszystkie osoby) i chodzili sprawdzać legalność oprogramowania. Było to jakieś 12-15 lat temu. U dwóch kolegów z klasy się pojawili
  • Odpowiedz
@geuze: z niemcami to jest fakt i to już lata temu tak tam było. bodajże 8-7 lat temu z paroma kolegami chcieliśmy zagrać w jakąś gówno gierke a był wśród nas też szwab kuzyn jednego z kolegów no i też tą grę ściągnął w ciągu tygodnia przypał i jakieś potężne kary na niego spadły xD do teraz nawet mp3 nie ściągnie tylko szuka na necie płyt/kaset xDDDDDD trauma na całe
  • Odpowiedz
o wcale nie legendy:-) na moim osiedlu jakoś chyba w 2005 był nalot na dostawcę neta co postawił serwer DC++


@virusriddle: No i sam sobie odpowiedziałeś. Do kolegi wpadli bo udostępniał co jest nielegalne. Pobieranie natomiast zawsze było legalne. Poza tym, wszystkie sprawy związane z prawami własności intelektualnej ścigane są na wniosek pokrzywdzonego.
  • Odpowiedz
@Michael_Scott: pamiętam, że we wszystkich sklepach komputerowych wykupili Windowsy a w szkole wszyscy rozmawiali nt. kto już zrobił reinstall na legalnego Windowsa ( ͡° ͜ʖ ͡°). Niektóre sklepy wtedy zrobiły konkretny hajs na tych Windowsach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Michael_Scott: Jakie legendy? Sam byłem na policji, bo kiedyś kupiłem oprogramowanie na Allegro i okazało się, że pirackie ¯\_(ツ)_/¯ Co więcej temat na policję zgłosił producent z USA na podstawie niepoprawnych kluczy (które jednak działały), a te powiązano w jakiś sposób ze sprzedawcą na jednej z aukcji sprzed kilku lat. Pewnie na niego były zarejestrowane pierwotnie czy coś. Zaczęto więc przesłuchiwać wszystkich którzy kupili, musiałem przynieść całą dokumentację kupna, dokumenty,
  • Odpowiedz
@Iperyt: z DC++ był taki problem, że jak ściągałeś to także udostępniałeś więc każdy "tylko ściągał" nie wiedząc wtedy, że też udostępnia:P Materiały na DC++ wrzucał chyba wtedy sam ISP;-)
  • Odpowiedz