Wpis z mikrobloga

Nawet na wykopie widać, że mediom się udało i nakręciło ludzi na Śląsk. Górników jest w województwie parę tysięcy, Śląsk żyje z usług, z IT, a miasta takie jak Bielsko z Automotive z bezrobociem na poziomie 1,8%. Śląsk to też góry, ładne i zadbane miasta (wspomniane już Bielsko czy Pszczyna). Ale debile widzą tylko kopalnie bo przecież każdy Ślązak to górnik xD. Ale skąd wy to możecie wiedzieć siedząc na swojej wsi na Podlasiu 500km dalej, gdzie do najbliższego miasta jest 30km. Tutaj wsie wyglądają lepiej niż wasze miasta będą kiedykolwiek wyglądać.
#koronawirus #polska #takaprawda #slask
  • 148
  • Odpowiedz
@ktosiex: Śląsk IT stoi i jak wczoraj gadałem z kolegą pracującym w IT, że powinni zamknąć kopalnie to było "hurr durr Polska węglem stoi". Na mój argument, że chyba rosyjskim usłyszałem, że jestem #!$%@?, więc to raczej nie wina całej Polski, a was samych, że macie taką opinię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@ktosiex: nie obrażaj dla mnie Podlasia ( ͡° ʖ̯ ͡°) poza tym co to za gadka o 30km, wiem, że przesadzasz (mam nadzieję), ale to o czym mówisz możemy zobaczyć na Litwie, w województwie podlaskim/na Podlasiu jest większe zagęszczenie. Zapraszam serdecznie, ja byłam w Katowicach, bądź też gdzieś u nas ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ktosiex: Śląsk jest ładny i fajny nawet, ale to powietrze.. kiedyś myślałem się tam przenieść nawet, ale popatrzyłem w statystyki smogu, akurat mój cel najbardziej zasmogowany się okazał. Kilkanaście razy normy przekroczone były. Przykre
  • Odpowiedz
@ktosiex: To prawda. Dodałabym jeszcze, że przemysł i kopanie bynajmniej nie powinny definiować Śląska, bo jest też bardzo dużo rejonów czystych i zielonych i bardzo ładnych.
  • Odpowiedz
@ktosiex: moze i zadbane chociaz to zachwalane przez Ciebie Bielsko dupy nie urywa. A taki Szczyrk czy Wisla to siedlisko smogu jak tylko sie tam wjedzie to smierdzi wedzonka, a oni jeszcze pobieraja klimatyczne za przyjazd tam XD. Zadbany to jest np Swieradow Zdroj, brak smogu , mniej reklam ogolnie estetyka lepsza
  • Odpowiedz
@ktosiex: Krytykują twój Śląsk, no to cyk, pojazd po Białymstoku (Podlasiu,), a pewnie nigdy tam nawet nie byłeś. Jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających się miast w Polsce
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ktosiex: Głupoty wypisujesz. Media nikogo nie nakręciły. Jakbyś miał trochę kontaktu z rzeczywistością, to byś zauważył, że górnicy narobili sobie masę wrogów w społeczeństwie. Wiele osób wręcz się ucieszy jak ktoś w końcu potraktuje ich tak jak w UK.
Natomiast PiS na pewno tego nie zrobi, bo oni podlizywali się im, żeby zdobyć poparcie.
  • Odpowiedz
@ktosiex: Noo, z tymi paroma tysiącami to jednak lekko przesadziłeś. Raczej kilkadziesiąt tysięcy, choć część dojeżdża spoza Śląska. Wciąż jednak jest to niewielki odsetek mieszkańców województwa.
  • Odpowiedz
@ktosiex: o Podlasiu powstał nawet film na historii memów:
https://www.youtube.com/watch?v=yz-mIqtEri0

Jakoś się ludzie do tego Podlasia przyczepili. Czemu nie np Grudziąz czyli miasto z najgorszymi zarobkami w Polsce?

A Śląsk? A normalnie. Mieszkam tu od urodzenia, dziadek był górniolem i babcia ma po nim 85% emerytury (dziadek nie żyje od 1999). Na studiach sporo osób to górniole ale taki kierunek (energetyka - wiadomo jaka w Polsce dominuje). W górnictwie obecnie jest zaledwie ok. 80 tysięcy zatrudnionych, to bardzo mało bo jeszcze w latach 90 było ponad 300 tysięcy. Za to 300 tysięcy mamy... ochroniarzy. Gdzie Niemcy przy 2x większej populacji mają 100 tysięcy. Na #!$%@? nam tylu ochroniarzy, w dodatku większość z nich z grupą inwalidzką? Nie wiem choć
  • Odpowiedz