Wpis z mikrobloga

Nawet na wykopie widać, że mediom się udało i nakręciło ludzi na Śląsk. Górników jest w województwie parę tysięcy, Śląsk żyje z usług, z IT, a miasta takie jak Bielsko z Automotive z bezrobociem na poziomie 1,8%. Śląsk to też góry, ładne i zadbane miasta (wspomniane już Bielsko czy Pszczyna). Ale debile widzą tylko kopalnie bo przecież każdy Ślązak to górnik xD. Ale skąd wy to możecie wiedzieć siedząc na swojej wsi na Podlasiu 500km dalej, gdzie do najbliższego miasta jest 30km. Tutaj wsie wyglądają lepiej niż wasze miasta będą kiedykolwiek wyglądać.
#koronawirus #polska #takaprawda #slask
  • 148
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ktosiex to niech Śląsk się stanie osobnym państwem, jakby każdy ślonzok chciał. Ja sie mogę #!$%@?ć i reszta narodu też, gdy górnicy sie #!$%@?ą od koryta, elo.

Sami z siebie robią posmiewisko od lat, zaczynając od roszczeniowej postawy górników, przez buńczuczny charakter i czerwone mordy, na puszczaniu szlagierów o wodzionce i 'Świętej Wojny'.

I co z tego, że ma góry, jak te góry zasłaniaja hałdy wungla i smog xD
  • Odpowiedz
@ktosiex: dobrze piszesz, ale trochę się nakręciłeś - górników jest kilkadziesiąt k, a nie kilka, do tego rodziny górników, emeryci etc. W efekcie jest to spora grupa społeczna.

Natomiast w pełni zgadzam się z tym, że Śląsk jest naprawdę fajnym miejscem. Z urodą może bym nie przesadzał #bytom ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale np. Katowice są super! Warto dodać, że w Kato jest ING
  • Odpowiedz
@ktosiex: > Nawet na wykopie widać, że mediom się udało i nakręciło ludzi na Śląsk.

@ktosiex: > Ale skąd wy to możecie wiedzieć siedząc na swojej wsi na Podlasiu 500km dalej, gdzie do najbliższego miasta jest 30km. Tutaj wsie wyglądają lepiej niż wasze miasta będą kiedykolwiek wyglądać

Co za #!$%@? dzban z ciebie - najpierw płakusiasz że ktoś (chociaż wrzucasz wszystkich do jednego wora) ma coś do górników,
  • Odpowiedz
@ktosiex: pff ja bym tam chciała żeby Śląsk żył z kopalń bo byłaby praca w przymyśle., a tak jest #!$%@? co mi po kolejnym biurowcu albo kolejnej galerii handlowej co mam się utrzymywać tak już na poważnie ze sprzedaży szmat? Albo pracować w pseudo wielkim korpo za najniższą krajową ? Oczywiście jeśli najpierw dostąpie zaszczytu zatrudnienia tam xd idź pan w #!$%@? z takim rozwojem wolę przemysł
  • Odpowiedz
@ktosiex:

Ale skąd wy to możecie wiedzieć siedząc na swojej wsi na Podlasiu 500km dalej, gdzie do najbliższego miasta jest 30km. Tutaj wsie wyglądają lepiej niż wasze miasta będą kiedykolwiek wyglądać.


I właśnie o to nam chodzi XD Tylko potwierdzasz, że Śląsk wyżej sra niż dupę ma, a potem zdziwieni, że ludzie nie lubio
  • Odpowiedz
@ktosiex: Jako mieszkaniec śląska dodam tylko ze jako jedyni mamy dyskietki NFZ. Śląsk jest na najwyższym poziomie cyfryzacji i urbanizacji. Jak jedziesz w Polsce od miasta do miasta to są same pola nic dookoła
  • Odpowiedz
@ktosiex: mnie jako mieszkańca Śląska boli to, że ludzie mylą Śląsk z Górnym Śląskiem i jest to bardzo krzywdzące. Co ma taki piękny Wrocław wspólnego z Bytomiem?
  • Odpowiedz
Tutaj wsie wyglądają lepiej niż wasze miasta będą kiedykolwiek wyglądać.


@ktosiex: Potwierdzam, na Śląsku jest pięknie.

I to wcale nie tak że cały region przez ostatnie 30 lat, zyskiwał wiele dzięki patusom przyjeżdżającym na grilla z opon do Warszawy. Wcale nie tak, że w momencie gdy wszystko padało na ryj na początku lat '90 górnicy wywalczyli dla siebie (i co za tym idzie) swojego regionu, takie warunki o których inni
d.....2 - > Tutaj wsie wyglądają lepiej niż wasze miasta będą kiedykolwiek wyglądać.
...

źródło: comment_1589380141xbDwMKI2mUqQKoKSc0jE57.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Górników jest w województwie parę tysięcy, Śląsk żyje z usług, z IT, a miasta takie jak Bielsko z Automotive z bezrobociem na poziomie 1,8%.


@ktosiex: A kto inny niż górnicy tak zawyża zarobki w tym województwie? To dane za 2019 rok. W Warszawie są centra biznesowe na cały kraj i największe centrum IT w tym kraju, to tłumaczy najwyższe zarobki. Drugi w kolejności jest Wrocław, a tam jakoś tak dobrze
Khaine - > Górników jest w województwie parę tysięcy, Śląsk żyje z usług, z IT, a mia...

źródło: comment_1589380440JYXu3uWowkfkm2vjNwVn9O.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz