Wpis z mikrobloga

Czołem ludzie,
Sporo biegam, bardzo to lubię, zwłaszcza na świeżym powietrzu, ale czuję, że moje kolana mają inne zdanie w tej kwestii i na drugi dzień, po bieganiu odczuwam, że nie są sprawne i mnie trochę bolą. Mam dobre buty do biegania z Nike'a, biegam po nierównym terenie, ale zawsze się dobrze rozgrzewam. Jak najlepiej zadbać o kolana i je wspomóc? Nie mam nadwagi, żeby stawy miały jakieś spore obciążenie, ale mimo to czuję często dyskomfort. Suplementy? Maści?
#bieganie #biegajzwykopem #sport #suplementy
  • 11
@mkk141: Suplementu i maści nie pomogą. Prawdopodobnie masz jakieś mięśnie za słabe przez to nadmiernie obciążasz kolana w czasie biegu, które kompensują, do tego być może słaba technika biegu ciężko stwierdzićna sucho. Dobry fizjoterapeuta + trener funkcjonalny (nie mylić z personalnym) najlepiej jakiś z historiąsportową w lekkiej atletyce. Odpowiednie ćwiczenia żeby zniwelować wady postawy, wzmocnienie mięśni, które tego potrzebują, popracowanie nad techniką biegu. Pamiętaj, że ból to oznaka, że coś jest
@mkk141: Zwróć dużą uwagę na to czy kolana idą w kierunku drugiego palca. Jeżeli masz słabe pośladki i brzuch to możesz nieświadomie kierować kolana do środka żeby utrzymać równowagę.
Poschodź i powchodź na schody, w ten sposób łatwiej będzie ci coś takiego zaobserwować.