Wpis z mikrobloga

Niespodziewanie zmarła moja ciocia. W całej rodzinie gromadzą się nerwy.
Pierwszy dzień: ostry ból brzucha - przyjeżdża pogotowie, dostaje lek przeciwbólowy
Drugi dzień: ból brzucha się nasila - drugi raz przyjeżdża pogotowie, ciocia dostaje Relanium, silny lek na uspokojenie, bo ponoć panikuje
Trzeci dzień: ból jest nie do zniesienia, rodzina zawozi ją na SOR. Diagnoza: zapalenie zgorzelinowe wyrostka robaczkowego. Zwlekają z operacją, czas goni.
Czwartego dnia w nocy umiera, ma 43 lata.

XXI wiek a umiera się na wyrostek robaczkowy. Szok. Niedowierzanie. Bezsilność. Brak słów.

#zalesie #tematdlauwagi #szpital #sor #pogotowie #zdrowie #sluzbazdrowia #polska
  • 76
@patatier: no i tyle dobrego, że nie pracujesz. Ten objaw występuje przy zapaleniu otrzewnej, nie wyrostka - czyli w zasadzie gdy wyrostek już pęknie, bakterie wyźerają wszystko od środka, wtedy jest już stan bezpośredniego zagrożenia życia i dość marne szanse na uratowanie pacjenta.

A wyrostek może dawać bardzo różne objawy, chociażby z tego powodu, że u każdego człowieka jest inaczej zbudowany i może być nawet nieco inaczej położony. Można przegapić, jak
@anonimowa: Co oznacza "zwlekają z operacją"? Ile godzin? Przy takiej diagnozie pacjent wjeżdża na operację najszybciej jak to możliwe.

Ciągnijcie z próbą chociaż zdobycia jakiegoś odszkodowania od szpitala, ale w Polsce lekarze to niestety kasta i szansa na jakiekolwiek pozytywne rozpatrzenie jest minimalna.


@tomtom666: Dlaczego piszesz o kaście lekarzy? Z wpisu wynika, że to zespół ratowników #!$%@?ł robotę.
Po drugie nie kasta lekarzy, tylko przepisy, które powodują, że realnie można
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@anonimowa: dwa lata temu podczas prac w ogrodzie dostałem ataku bólu w okolicach pępka. Ogólnie to nie boję się bólu, ale ten był tak nieznośny i niecodzienny, że postanowiłem jechać na SOR.
Po 40 minutach w kolejce zostałem przyjęty przez lekarza, który zamiast dokładnie mnie zbadać kupował jakieś rzeczy w sklepie internetowym.
Po 10 minutach u niego dostałem kroplówkę.
Kiedy ta się skończyła ten się mnie pyta czy zostaję czy wychodzę.
Po 10 minutach u niego dostałem kroplówkę.

Kiedy ta się skończyła ten się mnie pyta czy zostaję czy wychodzę. Ja takie wtf przecież brzuch mnie ostro #!$%@?ł, a ten nic mi nie sprawdził. Powiedziałem, że zostaję.


@Dokkblar: a teraz zdradzę Ci tajemnicę większość dolegliwości bólowych brzucha nie wymaga dalszej diagnostyki (ale badanie fizykalne powinno być wykonane), ustępują samoistnie i tyle je widzieli - i to nie koniecznie wynika z tego, że