Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 792
No to już 27k zł na robociźnie zaoszczędzone, warto było, nawet ciężka praca cieszy , zagęszczarką jeździłem z bananem na twarzy ;-D nawet kanalizację sam zrobiłem. A z budowlanką jeszcze dwa miesiące temu nie miałem nic wspólnego ;-)

#budujzwykopem #diy #tworczoscwlasna
MarioMAX - No to już 27k zł na robociźnie zaoszczędzone, warto było, nawet ciężka pra...

źródło: comment_1589270789ZxtK8vHZnKQXmIwTYTzgNx.jpg

Pobierz
  • 187
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MarioMAX: te szare rury niezbyt nadają się na instalacje poziomów w chudziaku, nie powinno się ich stosować w ziemi/betonie.
Bednarka jak przyspawana do zbrojenia ławy to na +.
Zrób sobie peszel na wodę albo od razu PE32.
I najlepiej od razu arota na wlz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@STR8: Tam z lewej ten żółty drenaż to przepust na wodę. Co do szarych rur, takie mi sprzedali, nie wiedziałem o tym, akurat większość ich będzie w styropianie.
  • Odpowiedz
@MarioMAX: Good job. Tylko się zastanawiam - 27 k za robociznę fundamenty? Wydaje mi się, że za dużo liczysz.
Może temu że mniej skomplikowaną bryłę mam i mniejszy, robocizna bez wiązarów 36 K stan surowy zamknięty. I normalna firma, nie krzak.
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: Bez przesady. Ja nie jestem ani zachwycona, ani jakaś uprzedzona do takiego podejścia. Prawda jest taka, że jak ktoś ma dużo kasy i 2 lewe ręce, to opłaca się wziąć firmę budowlaną.

Jeśli zaś ktoś ma jakieś zdolności manualne, można rozważyć remontowanie samemu (bo niestety zgadzam się, że bardzo łatwo trafić na ekipę, co weźmie kasę a zrobi na o------l), ale cholernie dużym minusem jest to, że ta robota
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pantegram: Jeśli dostał bym wycenę na ok 50-60k zł za robotę z dachem za sso to dałbym to ekipie bo na to byłem przygotowany, niestety krzyczeli po 100..
  • Odpowiedz
@MarioMAX: Mieliśmy ten sam problem ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc doskonale znam Twój ból... Wykończenie mieszkania jakieś 80k (wprawdzie z materiałami, ale bez mebli)...
Jakbyśmy zapłacili z oszczędności, to pozbylibyśmy się poduszki finansowej (a to mega ważne w obecnych czasach), a branie na takie rzeczy kredytu teraz to jeszcze głupsze rozwiązanie wg mnie.

Boję się jednak bardzo, że ten remont będzie trwał i trwał, no bo
  • Odpowiedz
Zagęszczanie zasypki w środku robione zgodnie ze sztuką co 20cm, sąsiad budowlaniec się ze mnie śmiał że oni zawsze wsypują wszystko i od góry tylko ten metr zasypki utwardzają i wystarczy.


@MarioMAX: dobrze zrobiłeś, znam przypadek gdzie po budowie obrywało krućce od ogrzewania i elektrykę. Koszty niemiłosierne. Zapytam: 2xpapanalepiku była?
  • Odpowiedz
Do wykończenia naszego mieszkania braliśmy pod uwagę ekipy, ale ze względu na m.in. kryzys będziemy jednak większość robić sami łącznie z meblami na wymiar. Kompletnie jednak nie dziwią mnie komentarze, że budowa domu na własną rękę to kiepski / głupi pomysł, bo nawet wykańczanie mieszkania samodzielnie ma kupę minusów, a budowa domu to jeszcze dużo większe i bardziej skomplikowane przedsięwzięcie. Każdy kto patrzy na to realistycznie, a nie przez różowe okulary, wie,
  • Odpowiedz